BoksKSWPolskie MMA

Walka z „Diablo” Włodarczykiem? Artur Szpilka stawia konkretny warunek! Nie zostanie spełniony? „Niech się buja”

Artur Szpilka zabrał głos na temat potencjalnego pojedynek z garnącym się doń Krzysztofem Włodarczykiem.
Powróciwszy z zakładu karnego, gdzie bawił przez pięć miesięcy za wielokrotne prowadzenie pojazdu bez uprawnień, Krzysztof Włodarczyk zapowiedział powrót do sportu, na celownik biorąc Artura Szpilkę.

– Jak się ma jaja, jak się mówi, że sprawdzimy się w boksie, to sprawdźmy się w boksie – powiedział Diablo kilka tygodni temu w rozmowie z Super Expressem. – Zapraszam cię do boksu. Jeśli później będziesz miał ochotę, rewanż będziemy mogli zrobić w klatce. Jestem sportowcem z krwi i kości, a boks to moja rodzima dyscyplina.
Obaj zawodnicy od kilku lat znajdują się na kursie kolizyjnym, nie ukrywając w mediach, że kartek na święta sobie nie wysyłają. Do ich walki nigdy jednak nie doszło.

W międzyczasie Szpila przebranżowił się, debiutując w formule MMA. W czerwcu podczas gali KSW 71 rozbił w drugiej rundzie swojego starego znajomego z czasów pięściarskich Siergieja Radczenkę.

Jak dzisiaj zawodnik z Wieliczki zapatruje się na potencjalne starcie z Diablo? O to w najnowszym wywiadzie zapytał go dziennikarz Andrzej Kostyra.

– Jak ja chciałem walczyć z Krzysiem Włodarczykiem, to już było ho ho ho temu – zaznaczył Artur. – I cały czas to powtarzałem, jeszcze jak byłem w grupie. Krzysiek się cały czas zasłaniał, że: „Artur, ja mam na razie mistrza Europy, ja chcę zdobyć mistrzostwo świata”.– Więc teraz niech się buja. Jeśli będzie chciał przyjść, to załatwimy to tak, jak na to przystało, tym bardziej że są tam jakieś niezałatwione rzeczy. Tyle.

– Mnie Krzysiek Włodarczyk nie jest potrzebny do niczego. Jeszcze raz powtarzam: to ja będę Krzyśkowi potrzebny za jakiś czas, choć może się okazać, że nie.

– Ale jak chce to załatwić, zapraszam do Federacji KSW, ponieważ jeżeli ma być taka walka gdziekolwiek, to uważam, że w sportowej federacji, jaką jest KSW. I tyle. W boksie nie ma możliwości. I koniec, kropka. Po prostu nie dam satysfakcji kilku osobom. Tyle.
Obecnie Artur Szpilka przygotowuje się do starcia z Denisem Załęckim, które odbędzie się podczas wrześniowej gali High League 4. W ostatnich miesiącach Szpila wielokrotnie powtarzał, że temat boksu jest dla niego zamknięty, choć zastrzegał, że zdaje sobie sprawę, że życie jest nieprzewidywalne.

Krzysztof Włodarczyk nie był widziany w akcji od listopada zeszłego roku, gdy pokonał przez techniczny nokaut Maximiliano Jorge Gomeza, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu. Celujący w powrót miedzy liny we wrześniu Diablo prawdopodobnie – wedle doniesień O2.pl – będzie walczył dla promotora Andrzeja Wasilewskiego, z którym swego czasu rozstał się Artur Szpilka.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. To Szpila nie ma kontraktu wyłącznoscioweqo z KSW? To zaskoczenie!
    No chyba że High League jest jakoś biznesowo powiązane z KSW, choć w takim wypadku dale nie łapie sensu tej walki poza KSW.

Dodaj komentarz

Back to top button