UFC

Walka Jacare vs. Hall odwołana – Brazylijczyk z pozytywnym wynikiem na COVID-19

Test na obecność koronawirusa Ronaldo Jacare Souzy dał wynik pozytywny – walka Brazylijczyka z Uriahem Hallem została zdjęta z rozpiski UFC 249.

Ronaldo Jacare Souza nie wystąpi w Jacksonville podczas dzisiejszej gali UFC 249, w ramach której miał skrzyżować rękawice z Uriahem Hallem. Jak poinformowali organizatorzy, u Brazylijczyka potwierdzono koronawirusa i jego pojedynek z Jamajczykiem został odwołany.

Także testy dwóch trenerów z narożnika Aligatora dały wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

Mieszkający na Florydzie Brazylijczyk od razu po przyjeździe na miejsce miał poinformować organizatorów, że jeden z członków jego rodziny mógł zostać zakażony koronawirusem. Jak zapewniają organizatorzy, Jacare znalazł się wówczas pod czujną opieką, będąc nieustannie obserwowanym i testowanym.
Brazylijczyk nie miał problemów ze zrobieniem wagi. Podczas staredownu z Hallem obaj – ze względów ostrożności – zachowali dystans. Souza był też jedynym zawodnikiem, który miał założone rękawiczki.

Gala ma się natomiast odbyć zgodnie z planem. Organizatorzy poinformowali w wydanym oświadczeniu, że testy pozostałych 23 zawodników dały wynik negatywny.

Podkreślono, że cały team Brazylijczyka od momentu przyjazdu przestrzegał wszystkich surowych zasad bezpieczeństwa – zachowując dystans, nosząc ochronny ekwipunek oraz pozostając w izolacji, gdy tylko było to możliwe.Dziennikarz Adam Hill doniósł, że miał okazję rozmawiać z przedstawicielem Komisji Sportowej na Florydzie, który potwierdził, że nie widzi problemów z organizacją gali. Podkreślił, że Jacare od momentu przybycia był pod stałym nadzorem.

– System zadziałał – powiedział.

Brazylijczyk czuje się dobrze. Nie ma żadnych objawów.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Sierpem #72: oktagonowa rzeź – Ferguson vs. Gaethje

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button