Bellator

Waga zawodników w dniu gali Bellator 228 ujawniona – Pitbull wyraźnie lżejszy od rywala

Stanowa Komisja Sportowa w Kalifornii ujawniła wagę wszystkich bohaterów gali Bellator 228 w dniu walki.

Mistrz dywizji piórkowej i lekkiej Bellatora Patricio Freire nie tylko nie wyróżnia się gabarytami i wagą jak na kategorię lekką – to nie było nigdy tajemnicą – ale też okazuje się, że jest naprawdę niewielkim piórkowym.

Zobacz także: trener Mirosław Okniński broni Michała Oleksiejczuka po porażce z OSP

Dziennikarz Aaron Bronsteter opublikował bowiem właśnie pozyskane ze Stanowej Komisji Sportowej w Kalifornii dane na temat wagi zawodników w dniu gali Bellator 228, która odbyła się w sobotę w Inglewood. Na ważenie Pitbull wniósł 144,9 lbs, podczas gdy w dniu walki jego waga wynosiła zaledwie 155 funtów (4,58 kg więcej / wzrost o 7%).

Znacznie cięższy był jego pokonany ostatecznie rywal Juan Archuleta. Amerykanin w dniu walki ważył aż 164.8 lbs, czyli aż o 9,16 kg i 14% więcej niż w dniu ważenia.

Ba, więcej od Pitbulla w dniu gali – przypomnijmy: 155 funtów – ważył nawet rywalizujący w kategorii koguciej Leandro Higo. Na ważeniu miał 136 funtów, a w klatce 156.8 – wzrost o 9,43 kg i 15%.

Zawodnicy, których waga w dniu walki przekroczyła o 10% lub więcej tę z poprzedniego dnia, mogą przy okazji kolejnej walki w Kalifornii zostać wysłani do cięższej kategorii.

Poniżej pełna lista, która przedstawia kolejno: nazwisko, imię, waga na ważeniu, waga w dniu walki, różnica w funtach, różnica w procentach.

*****

Zarobki za Bellator 228 ujawnione – Pitbull z najwyższą gażą

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button