UFC

„W tej chwili to starcie jest najbliżej” – Conor McGregor vs. Justin Gaethje latem?

Wedle nieoficjalnych doniesień Ariela Helwaniego, pojedynek Conora McGregora z Justinem Gaethje może odbyć się latem.

Wygląda na to, że nieprzypadkowo kilka dni temu na portalu TMZ Sports pojawiło się poniższe nagranie, na którym Justin Gaethje rzucił wyzwanie Conorowi McGregorowi, przy gościnnym udziale Króla Cringe’u Henry’ego Cejudo.

– Triple C, ten gość do mnie nie wyjdzie – powiedział Gaethje do Cejudo o McGregorze. – Co, kurwa, można zrobić? Kończą mu się łatwe walki. Siedzę tu, palę sobie CBD i czekam, aż skurwiel grzmotnie mnie w mordę. Jedziemy. Przestań być pizdą.

Były podwójny mistrz zakończył nagranie, apelując do Irlandczyka o „podpisanie kontraktu”, co może – choć oczywiście nie musi – oznaczać, że McGregor otrzymał już propozycję starcia z Gaethje.
Czy tak jest, nie wiadomo. Jednak w najnowszym odcinku programu Ariel Helwani’s MMA Show prowadzący stwierdził, że właśnie Justin Gaethje jest obecnie na czele rajdu po oktagonowe usługi Conora McGregora.

– Zobaczymy, co stanie się z Danielem Hookerem – powiedział kanadyjski dziennikarz, podsumowując galę w Auckland. – Po walce powiedział, że chce się bić z Justinem Gaethje. Nie jestem pewien, czy czasowo uda się to jednak zrobić. Jak wspominałem na ESPN.com w zeszłym tygodniu, Gaethje jest na czele stawki do walki z Conorem McGregorem. W tej chwili sprowadza się to do wyścigu między dwoma zawodnikami – Justinem Gaethje i Nathanem Diazem. Nie widzę tam teraz nikogo innego. Dustin Poirier nie wydaje się liczyć w tym wyścigu. Wiem, że w zeszłym tygodniu mówił w programie, że chce walczyć z Conorem McGregorem, ale na tę chwilę starcie pomiędzy Conorem McGregorem i Justinem Gaethjem latem jest najbliższe. Wszystko może się jednak zmienić. Rozmowy są dopiero na bardzo wczesnym etapie. To oczywiście walka, której chce Justin Gaethje i myślę, że ludzie z otoczenia Conora McGregora również tę walkę uważają za najbardziej sensowną po tym, jak pokonał Donalda Cerrone – i mają nadzieję na walkę z Khabibem Nurmagomedovem później. Nie jestem więc pewien, czy życzenie Hookera będzie spełnione.Rozpędzony serią trzech nokautów w pierwszych rundach Justin Gaethje od wielu miesięcy haruje medialnie jak zły, aby skrzyżować rękawice z Conorem McGregorem, uważając Irlandczyka za ostatnią przeszkodę na drodze do walki o mistrzostwo wagi lekkiej.

Z kolei przy okazji styczniowej gali UFC 246 Notorious nie wykluczał żadnego scenariusza dotyczącego swojego kolejnego pojedynku, choć jego wypowiedzi nie wskazywały na to, aby był szczególnie zainteresowany konfrontacją z Amerykaninem.
Inaczej do tematu podszedł natomiast trener Conora McGregora John Kavanagh. Po gali UFC 246 stwierdził, że najchętniej obejrzałby swojego podopiecznego właśnie w starciu z Justinem Gaethje – ale w limicie kategorii półśredniej.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button