(VIDEO) „W starym piecu ogień się tli!” – Pudzian zawstydził uczestników, ustanawiając najlepszy wynik na zawodach strongmanów!

Mariusz Pudzianowski pojawił się gościnnie na zawodach strongmanów, podejmując się jednej z konkurencji… Z nieoczekiwanym rezultatem!

Co prawda zawodowe targanie żelastwa zarzucił ponad dekadę temu, a na karku ma już 44 lata, ale Mariusz Pudzianowski nadal zachwyca formą siłową. Nie pozostawił co do tego najmniejszych wątpliwości, goszcząc w miniony weekend w Podegrodziu, gdzie odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski strongmanów.
Pełniący na miejscu między innymi rolę sędziego – a przy okazji największej gwiazdy wydarzenia – Pudzian stanął do jednej z konkurencji. A mianowicie do tzw. uchwytu Herkulesa, w którym należy jak najdłużej utrzymać dwa ciężkie jak jasna cholera słupy.
Zawitawszy na podest i chwyciwszy mocno, Mariusz trzymał… I trzyma… I trzymał! Wytrzymał aż 14 sekund, zawstydzając startujących w zawodach młodszych kolegów po fachu – był to bowiem najlepszy wynik zawodów.

– Czasami gdy jestem na takich zawodach i jestem sędzia, to muszę przetestować ten sprzęt – powiedział Mariusz Pudzianowski w rozmowie z TVP Sport. – „Skoro Pudzian może to zrobić, to my też możemy”. Dzisiaj akurat najlepszy czas to było 12 sekund. Mówię, ciekawe, czy jeszcze dam radę temu młodemu narybkowi… 13-14 sekund prawie trzymałem, więc o 2 sekundy lepiej.– Ciężkie jest to naprawdę. Nie dźwigam zawodowo tych ciężarów już od 10 lat, ale jak to przysłowie mówi, w starym piecu ogień się tli.

Realizujący się od 2009 roku w formule MMA jeden z najskuteczniejszych ich ambasadorów nad Wisłą może pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu. Ostatnio był widziany w akcji w czerwcu, w walce wieczoru gali KSW 61 pokonując Łukasza Jurkowskiego przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Do klatki Mariusz Pudzianowski powróci już 23 października w łódzkiej Atlas Arenie. Wystąpi w walce wieczoru gali KSW 64, choć póki co nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego przeciwnikiem.

Całe nagranie z rekordowego wyczynu Pudziana poniżej.
Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply