MatchmakerUFC

W skórze Joe Silvy: UFC Fight Night Seul

Po zeszłotygodniowym debiucie w Monterrey tym razem UFC postanowiło przeżyć swój pierwszy raz w Korei Południowej. Co z tego się urodziło?

Polskim fanom, przytłoczonymi licznymi informacjami związanymi z KSW 33, koreański debiut UFC mógł umknąć. Ci jednak, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić w towarzystwie Bensona Hendersona i spółki, na pewno nie żałowali – pięć nokautów na jedenaście walk to bardzo przyzwoity wynik. Co prawda drugie tyle było splitowych decyzji, ale to tylko dobrze świadczy o zaciętości pojedynków. Co dalej z bohaterami Seulu?

Benson Henderson (23-5):
Walką z Jorge Masvidalem Benson Henderson wypełnił swój kontrakt z UFC. Jak sam wspomniał, będzie chciał teraz przetestować swoją wartość na rynku, oczekując na ciekawe propozycje. I jest to mądry ruch, ponieważ Bellator na pewno przygotuje bardzo soczystą ofertę, a Dana White zapewne nie będzie chciał go puścić bez walki. Spodziewam się trudnych negocjacji, z kilkoma zwrotami akcji, których skutkiem będzie mocno finansowo wyśrubowany kontrakt. Z kim? Mam poczucie, że Benson sportowo już się zrealizował. Teraz będzie chciał porządnie zarobić. Jeśli ostatecznie wybierze UFC, to obstawiam, że pozostanie w kategorii półśredniej, w której chętnie zobaczyłbym go w konfrontacji z Nieśmiertelnym.

Propozycja: Matt Brown (20-13)

Jorge Masvidal (29-10):
Masvidal postawił ciężkie warunki byłemu mistrzowi dywizji lekkiej, potwierdzając, że jest groźny dla każdego, bez względu na wagę. Kto teraz? Może ten, którego zastąpił? Starcie z Thiago Alvesem byłoby świetnym kickbokserskim widowiskiem.

Propozycja: Thiago Alves (26-10)

Dong Hyun Kim (21-3):
Tak, jak się można było spodziewać, Dong Hyun Kim, ku uciesze miejscowej publiczności, dokonał gwałtu na Dominicu Watersie. Po przegranej Masvidala Joe Silva pewnie nie powróci do wcześniej planowanego zestawienia, więc trzeba się rozejrzeć za kimś nowym. Nie szukając daleko, tydzień temu zwycięstwo odniósł idealny kandydat na rywala Koreańczyka – Neil Magny. Wygrany takiego starcia natychmiast dołączyłby do ścisłej czołówki bardzo silnej kategorii półśredniej.

Propozycja: Neil Magny (17-5)

Dominic Waters (9-4):
Być może uratuje go wzięcie walki w zastępstwie, ale nie wydaje się być zawodnikiem na poziomie UFC.

Propozycja: do zwolnienia

Alberto Mina (11-0):
Przy niemałej pomocy sędziów Alberto Mina pozostał niepokonany i może już się pochwalić rekordem 2-0 w największej organizacji na świecie. Pech polega na tym, że walczy w jednej z najliczniejszych i najmocniejszych dywizji w UFC, przez co wielkich awansów w rankingu nie ma się co spodziewać. Proponuję zestawić go z rodakiem Claudio Silvą, który jest w tym samym wieku, ma także bilans 2-0 w przedsiębiorstwie braci Ferttitów, a ostatnią wiktorię odniósł również w kontrowersyjnych okolicznościach, niejednogłośnie na punkty wygrywając z Leonem Edwardsem.

Propozycja: Claudio Silva (11-1)

Yosihiro Akiyama (14-6):
Skoro Sexyama powrócił, to nie po to, by teraz kończyć po porażce z zawodnikiem pokroju Alberto Miny. Obstawiam, że zostanie ponownie wykorzystany w przyszłym roku na gali w Japonii albo Korei, a jego przeciwnikiem może być na przykład mniej znany Kim. Albo jakieś trzydziestu innych zawodników kategorii półśredniej. Niby ostatnio były cięcia, ale nadal roster UFC w wagach 70 i 77 jest ogromny…

Propozycja: Dong Hyun Kim II (13-7)

Dohoo Choi (13-1):
Ho, ho, ho. 24-letni reprezentant Gumi MMA o aparycji członka gimnazjalnego boysbandu pokazał, że pozory mylą i w klatce jest piekielnie niebezpieczny. Po tym, co zobaczyłem i pamiętając występ Andre Filiego sprzed tygodnia, uważam, że ich starcie byłoby niezwykle eksplozywne, widowiskowe i bonusogenne.

Propozycja: Andre Fili (15-3)

Sam Sicilia (15-6):
Propozycja: Levan Makashvili (7-2)

Dongi Yang (13-3):
Propozycja: Dan Kelly (10-1)

Jake Collier (9-3):
Propozycja: Steve Bosse (10-2)

Mike De La Torre (14-6):
Propozycja: zwycięzca walki Philippe Nover (7-3) vs Zubaira Tukhugov (17-3)

Yui Chul Nam (18-6):
Propozycja: Katsunori Kikuno (22-8)

Tae Hyun Bang (18-9):
Propozycja: Shane Campbell (12-3)

Leo Kuntz (17-3):
Propozycja: do zwolnienia

Seohee Ham (16-6):
Propozycja: Bec Rawlings (6-4)

Cortney Casey (4-3):
Propozycja: do zwolnienia

Fredy Serrano (3-0):
Propozycja: zwycięzca walki Joby Sanchez (7-1) vs Justin Scoggins (10-2)

Yao Zikui (2-3):
Propozycja: do zwolnienia

Marco Beltran (7-4):
Propozycja: zwycięzca walki Patrick Williams (8-4) vs Rob Font (11-1)

Ning Gyuangou (6-3):
Propozycja: Bruno Korea (4-1)

Dominique Steele (14-6):
Propozycja: zwycięzca walki Edgar Garcia (14-4) vs Sheldon Westcott (8-3)

Dong Hyun Kim drugi (13-7):
Propozycja: Yosihiro Akiyama (14-6)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button