MatchmakerUFCWiadomości MMA

W skórze Joe Silvy: UFC 194

Jedna z najważniejszych gal UFC ostatnich lat za nami. Emocje trochę opadły, więc czas wywróżyć jej bohaterom przyszłość.

Boom! 13 sekund i UFC ma nowego króla. I to, ze względu na klęskę Rondy Rousey i pozasportowe kłopoty Jona Jonesa, panującego niepodzielnie. Na pewno czas jego rządów będzie bardzo intensywny i marketingowo rozbudowany do granic możliwości. Kto podejmie próbę przewrotu pałacowego? Wszystko zależy od drogi, jaką wybierze król…

Conor McGregor (19-2):
Wygrywając w 13 sekund z Jose Aldo, Conor McGregor ustawił się w doskonałej pozycji. Nie dziwne, że nie będzie się spieszył z podjęciem decyzji odnośnie przyszłości. Osobiście uważam, że jeżeli Donald Cerrone zdobędzie pas, to Irlandczyk przejdzie do kategorii lekkiej i stanie naprzeciw Kowboja. Jeśli to Rafael Dos Anjos, mniej wygodny stylistycznie i marketingowo, pozostanie mistrzem, wzrastają szanse na jeszcze jedną walkę w piórkowej – z Frankie Edgarem. Co zdecyduje Notorious?

Propozycja: Donald Cerrone (28-6) lub Frankie Edgar (19-4)

Jose Aldo (25-2):
Na pewno nie ma szans na natychmiastowy rewanż. Dana White powiedział jasno – jeśli McGregor przejdzie do lekkiej, to Aldo powalczy z Edgarem o pas piórkowej. Jeśli nowy król pozostanie w limicie do 66 kilogramów, Brazylijczyk będzie musiał szukać odbudowania. Starcie z będącym na fali Holloway’em byłoby na pewno racjonalne i bardzo widowiskowe.

Propozycja: Frankie Edgar (19-4) lub Max Holloway (15-3)

Luke Rockhold (15-2):
Tutaj sytuacja jest jasna. Jest mistrz i jest pierwszy pretendent. Co prawda Luke próbuje ułatwić sobie życie, wspominając o Belforcie, ale nic z tego nie będzie. Czeka go zderzenie z kubańską lokomotywą.

Propozycja: Yoel Romero (11-1)

Chris Weidman (13-1):
Rockhold, Weidman, Romero, Souza to zdecydowanie czwórka najlepszych w limicie do 84 kilogramów. Skoro na mistrza czeka Żołnierz Boga, to All American powinien zmierzyć się z Aligatorem.

Propozycja: Ronaldo Souza (22-4)

Yoel Romero (11-1):
Nie ma wątpliwości. Yoel Romero jest pretendentem numer jeden i jego starcie z Rockholdem jest nieuniknione.

Propozycja: Luke Rockhold (15-2)

Ronaldo Souza (22-4):
Pojedynek z niedawnym mistrzem powinien wyłonić kolejnego pretendenta.

Propozycja: Chris Weidman (13-1)

Demian Maia (22-6):
Demian Maia we wspaniałym stylu potwierdził, że jest w ścisłej czołówce swojej dywizji. Pojawia się jednak problem co dalej z nim zrobić. Lawler bije się z Conditem, McDonald prawdopodobnie z Lombardem, Hendricks z Thompsonem, Magny’ego i Dong Hyun Kima już pokonał. Z czołówki zostaje Woodley, który chce czekać na swojego titleshota, Gastelum zestawiony z Noke’m, Benson Henderson, który nie wiadomo, czy przedłuży kontrakt z UFC i Matt Brown. W teorii jedyną opcją zostaje ten ostatni, ale jakoś mi do Brazylijczyka nie pasuje. Wydaje mi się, że UFC nie pozwoli czekać Woodley’owi tyle czasu na titleshota i zestawią go z Demianem.

Propozycja: Tyrone Woodley (15-3) lub Matt Brown (20-13)

Gunnar Nelson (14-2):
Conor nie zapomina o swoich kumplach (patrz Artem Lobov), a Islandczyk zalicza się do grona jego najbliższych przyjaciół, więc uważam, że mimo deklasacji ze strony Demiana Mai, nadal może liczyć na ciekawe zestawienia. Takim byłby z pewnością pojedynek z Jake’em Ellenbergerem lub Tarec’em Saffiedine.

Propozycja: Przegrany walki Jake Ellenberger (30-10) vs Tarec Saffiedine (15-4)

Max Holloway (15-3):
Mimo, że pojedynek ze Stephensem był jednym ze słabszych w ostatnim czasie w wykonaniu Hollowaya, to jednak seria ośmiu zwycięstw z rzędu robi wrażenie. Hawajczyk jest już tylko jeden krok od walki o mistrzostwo. Jeśli McGregor zostanie w piórkowej ostatnią przeszkodą mógłby stać się Jose Aldo. Jeśli jednak Irlandczyk pójdzie wyżej, to wtedy sens miałoby zestawienie Maxa z Ricardo Lamasem.

Propozycja: Ricardo Lamas (16-4) lub Jose Aldo (25-2)

Jeremy Stephens (24-12):
Propozycja: Chad Mendes (17-4)

Urijah Faber (33-8):
Propozycja: Aljamain Sterling (12-0)

Frankie Saenz (10-3):
Propozycja: Mitch Gagnon (12-3)

Tecia Torres (7-0):
Propozycja: Rose Namajunas (4-2)

Jocelyn Jones-Lybarger (6-2):
Propozycja: Przegrana pojedynku Nina Ansaroff (6-4) vs Justine Kish (4-0)

Warlley Alves (10-0):
Propozycja: Rick Story (18-8)

Colby Covington (8-1):
Propozycja: Nordine Taleb (11-3)

Leonardo Santos (15-3):
Propozycja: James Vick (8-0)

Kevin Lee (11-2):
Propozycja: Alan Patrick (12-1)

Magomed Mustafaev (13-1):
Propozycja: Michel Prazeres (19-2)

Joe Proctor (11-4):
Propozycja: Przegrany walki Abel Trujillo (12-7) vs Tony Sims (12-3)

Yancy Medeiros (12-3):
Propozycja: James Krause (22-7)

John Makdessi (13-5):
Propozycja: Valmir Lazaro (13-4)

Court McGee (17-4):
Propozycja: Zwycięzca walki Leon Edwards (10-2) vs Kamaru Usman (6-1)

Marcio Alexandre (12-3):
Propozycja: do zwolnienia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button