MatchmakerUFC

W skórze Joe Silvy po UFC on FOX 13

Gala UFC on FOX 13 już za nami. Jakie potencjalne zestawienia czekają zwycięzców i przegranych sobotniej gali?

Wśród wielu ostatnimi czasy średnich jakościowo rozpisek UFC trzynasta gala emitowana w stacji FOX prezentowała się niczym wisienka na torcie. Oglądający ją fani byli świadkami efektownej batalii byłego mistrza, Juniora Dos Santosa ze Stipe Miocicem, destrukcji Nate’a Diaza przez Rafaela Dos Anjosa, a także efektownych skończeń w wykonaniu Matta Mitrione, Alistaira Overeema czy Iana Entwistle.

Po przerwie wracamy z cyklem W skórze Joe Silvy. Z kim powinni zmierzyć się teraz bohaterowie sobotniego wydarzenia? Zapraszamy do lektury!

Junior Dos Santos i Stipe Miocic

Pomysł walki Juniora Dos Santosa ze Stipe Miocicem niejednokrotnie był przeze mnie na łamach Lowkinga krytykowany – jaki sens ma bowiem walka zawodnika będącego na fali kilku zwycięstw, z którego można w jakiś sposób wykreować następnego pretendenta, z byłym mistrzem, którego potencjalnego czwartego boju z Cainem Velazquezem  – z uwagi na ostatnie dwie walki obu ciężkich – nie będzie można w żaden sposób sprzedać?

Waga ciężka potrzebuje pretendentów. W sytuacji, kiedy Andrei Arlovski i Travis Browne wydają się być najbliżej titleshota, nie ryzykowałbym zestawiania ich z Cigano.  Brazylijczyk mógłby za to zmierzyć się z… Alistairem Overeemem! Rozumiem oczywiście, że patrząc na style, a może raczej – wytrzymałości szczęk obydwu, starcie to wygląda na missmatch, jednak naprawdę nie jest ono teraz pozbawione sensu. Reem, który w UFC nieregularnie przeplata nokautowanie przeciwników z byciem nokautowanym, nie będzie już przecież kreowany na przyszłego pretendenta…

Kto natomiast dla Miocica? Ciekawym stylistycznie przeciwnikiem byłby dla niego Travis Browne. Amerykanin z chorwackimi korzeniami, pomimo tego, że znajduje się po porażce, byłby interesującym sportowo wyzwaniem dla Hawajczyka. Zwycięzca tego pojedynku zostałby najprawdopodobniej ponownie „usadzony” w kolejce pretendentów do pasa.

Propozycje:

Junior Dos Santos vs Alistair Overeem
Stipe Miocic vs Travis Browne

Rafael Dos Anjos i Nate Diaz

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Rafael Dos Anjos będący na fali trzech fenomenalnych zwycięstw zmierzy się następnie z obecnym czempionem, Anthonym Pettisem. Brazylijczyk pozycję pierwszego pretendenta zapewnił sobie nokautami na Jasonie Highu i Bensonie Hendersonie, a także 15-minutowej dominacji nad Natem Diazem.

Jeżeli natomiast to Khabib Nurmagomedov, jedyny od ponad trzech lat pogromca RDA, okaże się następnym rywalem mistrza, propozycje rywala dla Dos Anjosa wydają się być dwie: Edson Barboza lub Myles Jury, o ile da on radę pokonać mocno faworyzowanego Donalda Cerrone.

Popularny (choć i tak będący w cieniu swojego brata, Nicka) Nate Diaz robi obecnie wszystko, by zaleźć za skórę prezydentowi i matchmakerom UFC. Domaganie się wielkich pieniędzy mimo słabej ostatnimi czasy dyspozycji, odmawianie walk, nierobienie wagi… Biorąc pod uwagę temperament Dany White’a, nie można wykluczyć nawet zwolnienia Kalifornijczyka z największej organizacji na świecie (czego z pewnością nie może się doczekać Scott Coker). Osobiście zestawiłbym teraz Diaza z Bobbym Greenem, zakładając oczywiście, że King  nie zechce jednak odejść na sportową emeryturę. Innym interesującym rywalem dla Nate’a wydaje się być Ross Pearson, który, podobnie jak młodszy ze stocktońskich braci, jest po porażce poprzedzonej znokautowaniem Gray’a Maynarda.

Propozycje:

Rafael Dos Anjos vs Anthony Pettis / Edson Barboza
Nate Diaz vs Bobby Green

Propozycje pozostałych pojedynków

:

Stefan Struve vs Gabriel Gonzaga

Holender, który na sześć ostatnich walk zwyciężył cztery, mógłby spotkać się w pojedynku o „być albo nie być” w czołówce dywizji z Gabrielem Gonzagą, który na tej samej gali musiał uznać wyższość Matta Mitrione.  

Matt Mitrione vs Todd Duffee

Obaj są na fali trzech zwycięstw przez nokaut – Duffee odprawiał kolejno Neila Grove’a, Phila de Friesa i Anthony’ego Hamiltona. Jako że ma on za sobą swego rodzaju test po długiej przerwie, mógłby dostać wyżej notowanego oponenta w osobie Mitrione. Zwycięzca tego jakże efektownie prezentującego się starcia (obaj to utalentowani, ciężkoręcy strikerzy, którzy nokautowali łącznie 16 na 17 rywali, z którymi się mierzyli) uplasowałby się zapewne na tyle kolejki pretendentów, dostając rywala z czołowej dziesiątki dywizji.

Joanna Jędrzejczyk vs Carla Esparza

Bez zbędnych dywagacji – słowo się rzekło. Joanna Jędrzejczyk zostanie pierwszym zawodnikiem z Polski, który zmierzy się o pas mistrzowski UFC.

Claudia Gadelha vs Randa Markos

Następną rywalką utalentowanej Brazylijski mogłaby być najlepsza kanadyjska zawodniczka wagi słomkowej – Randa Markos, która w swoim debiucie w UFC musiała uznać wyższość Jessici Penne. Byłoby to interesujące zestawienie zapaśniczki z grapplerką, które pokazałoby, która z pań ma więcej argumentów, by pozostać w czołówce dywizji.

John Moraga vs Wilson Reis

Były zawodnik Bellatora, 29-letni Wilson Reis ma na koncie cztery walki w UFC, z czego trzy – zwycięskie. Ostatnie zwycięstwo nad mocnym Scottem Jorgensenem znacznie wzmocniło jego pozycję w drabinkach wagi muszej. W ciekawym stylistycznie starciu dwóch czołowych fighterów, mógłby zmierzyć się z Johnem Moragą.

Willie Gates vs Alptekin Ozkilic

Obaj muszy swoje ostatnie pojedynki przegrali z czołowymi rywalami – pochodzący z Turcji Alp  musiał uznać wyższość zbliżającego się wielkimi krokami do titleshota Johna Linekera , Gates natomiast przegrał przez poddanie z byłym pretendentem, Moragą.

Ben Saunders vs Claudio Silva

Joe Riggs vs Edgar Garcia

Drew Dober vs Tony Martin

Bryan Barbarena vs Leandro Silva

Joe Ellenberger vs Vagner Rocha

David Michaud vs Chris Clements

Garrett Whiteley zostaje zwolniony z UFC

Henry Cejudo vs Louis Smolka

Dustin Kimura vs Tim Gorman

Ian Entwistle vs Frankie Saenz

Anthony Birchak vs Jerrod Sanders

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button