UFC

„W przeciwieństwie do ciebie nie jestem utrzymywany przez innego człowieka” – RDA wypada z walki z Makhachevem na UFC 267

Rafael dos Anjos wycofał się z walki z Islamem Makhachevem, która miała się odbyć w ramach październikowej gali UFC 267.

Ledwie w sobotę gruchnęły wieści o fiasku rewanżowego zestawienia na szczycie kategorii koguciej – Aljamain Sterling wycofał się z walki z Petrem Yanem – a tymczasem w niedzielę posypała się kolejna walka z rozpiski gali UFC 267, zaplanowanej na 30 października w Abu Zabi.
– Rafaelu dos Anjosie, nie wierzę, że jesteś kontuzjowany – napisał Ali Abde… tzn. oczywiście Islam Makhachev na Twitterze. – Znowu. Na zawsze cykor.

Szybko okazało się, że rzeczywiście starcie Dagestańczyka z Rafaelem dos Anjosem nie dojdzie do skutku, co potwierdził Brazylijczyk, przesyłając w kierunku swojego niedoszłego rywala kilka przytyków.
– Naprawdę sądzisz, że udawałbym operację? – napisał RDA. – Doznałem kolejnej fatalnej kontuzji. W przeciwieństwie do ciebie mam rodzinę, która na mnie polega, i nie jestem utrzymywany przez innego człowieka.

Odwołanie starcia Makhacheva z dos Anjosem potwierdził portal MMAJunkie.com.

Dagestańczyk i Brazylijczyk byli w zeszłym roku zestawieni do walki dwukrotnie. Przy pierwszym podejściu z zawodów z powodu koronawirusa wycofał się RDA, a przy drugim problemy zdrowotne dopadły Dagestańczyka.

Menadżer Islama Makhacheva Ali Abdelaziz przekazał, że Dagestańczyk chce pozostać w rozpisce gali UFC 267. Wobec wypadnięcia Brazylijczyka najchętniej skrzyżowałby rękawice z byłym tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem lub Danem Hookerem, który w sobotę powrócił na drogę zwycięstw, pokonując Nasrata Haqparasta.

Na ile realistyczne jest potencjalne zestawienie kompana Khabiba Nurmagomedova z El Cucuyem, trudno rzec. Amerykanin pozostaje ostatnimi czasy nieuchwytny.

Z kolei mając na uwadze sanitarny zamordyzm w Nowej Zelandii, wydaje się, że szanse na walkę z Hangmanem są iluzoryczne. Hooker nie jest bowiem w stanie ani trenować, ani swobodnie podróżować.Islam Makhachev może pochwalić się serią ośmiu zwycięstw. Ostatnio był widziany w akcji w lipcu, poddając Thiago Moisesa. Jest sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu kategorii lekkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button