„W ostatnich trzech latach Lewandowski był najlepszy na świecie” – Khabib nie zgadza się z przyznaniem Złotej Piłki Messiemu

Khabib Nurmagomedov uważa, że to nie Leo Messi powinien był otrzymać w tym roku Złotą Piłkę.
Dwa tygodnie temu Lionel Messi po raz siódmy w karierze wygrał plebiscyt France Football na najlepszego piłkarza w 2021 roku. Jego najgroźniejszym rywalem był Robert Lewandowski, który ostatecznie został sklasyfikowany na 2. miejscu.
Pomimo iż było to historyczne dokonanie polskiego piłkarza – żaden znad Wisły nie był nigdy wyżej – to na nadwiślańskiej scenie zawrzało. Eksperci więksi i mniejsi oraz fani byli przekonani, że to w ręce Lewego powinna była trafić Złota Piłka.

Sam Leo Messi podczas przemowy przy odbieraniu statuetki nie poskąpił komplementów polskiemu piłkarzowi.

– Robercie, uważam, że ty zasłużyłeś na Złotą Piłkę w zeszłym roku – powiedział zawodnik PSG. – Powinieneś zwyciężyć! Na drodze stanęła pandemia, ale uważam, że ty też powinieneś mieć tę nagrodę w domu.Tymczasem właśnie o Złotą Piłkę podczas konferencji prasowej w Moskwie zapytano byłego niepokonanego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, który od wielu lat jest zapalonym fanem piłki nożnej, a w szczególności Realu Madryt.

– Dałbym Złotą Piłkę Lewandowskiemu albo Benzemie – stwierdził Dagestańczyk. – Uważam, że w ostatnich trzech latach Lewandowski był najlepszy na świecie. Zasłużył na Złotą Piłkę.
– Popatrzcie, czego dokonał: wygrał Ligę Mistrzów, strzelił 120 goli albo więcej w dwa lata. W tym roku ma już 65 goli. Nie przypominam sobie takich osiągnięć w historii.

Robert Lewandowski otrzymał co prawda wyróżnienie dla Najlepszego Napastnika 2021, ale traktować je należy wyłącznie w charakterze nagrody pocieszenia.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. orest

    16 grudnia 2021 at 12:12

    Khabib… nasz ci on, polak, katolik. Polac mu.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply