UFC

Volkan Oezdemir powstrzymał parterowe zachcianki Paula Craiga, wygrał na pełnym dystansie

Po toczonym w niespiesznym tempie pojedynku Volkan Oezdemir wypunktował Paula Craiga.
W starciu otwierającym kartę główną gali UFC Fight Night w Londynie taktycznie nastawiony Volkan Oezdemir (18-6) powstrzymał zapaśniczo-parterowe próby Paula Craiga (16-5-1), zwyciężając na pełnym dystansie.
Craig od początku walki desperacko rzucał się Oezdemirowi do nóg, szukając wściekle skrętówek. Szwajcarski Turek przetrwał jednak trudne chwile, wracając na nogi. Szybko został jednak wciągnięty do gardy, ale nie dał sobie zrobić krzywdy. Gdy walka wróciła na nogi, Oezdemir powstrzymał kolejne desperackie próby przeniesienia walki do parteru przez Craiga.

W stójce przewaga należała do Oezdemira, który trafiał każdym niemal ciosem. Craig taktycznie po prawie każdym lądował na plecach. W końcówce obaj zawodnicy trafili dobrymi uderzeniami – Szkot lepszymi: podbródkiem i kopnięciem na głowę.

Drugą rundę lepiej rozpoczął agresywnie nastawiony Szkot, wykorzystując obawę Turka o obalenie, aby zdzielić go ciosami w stójce. Nieustannie szukał jednak obaleń. Po jednym z takowych wciągnął Oezdemira do półgardy, ale nie był w stanie nic wyczarować.

W stójce to jednak Craig był agresywniejszy i skuteczniejszy. W pewnym jednak momencie wciągnął Oezdemira do… dosiadu! Odzyskał jednak półgardę, choć zainkasował sporo uderzeń ze strony Turka. Walka wróciła na nogi, gdzie obaj oddychali już rękawami. Dobre ciosy Oezdemira w kontrach doszły celu.Na nogach zarysowała się wyraźna przewaga Oezdemira, który dosięgał Craiga soczystymi sierpami. Szkot ratował się lądowaniem na plecach i próbach wciągania rywala do gardy.

Oezdemir rozpoczął trzecią rundę od mocnych uderzeń, mocno naruszając Craiga. Poszukał skończenia z góry, ale Szkot natychmiast doszedł do siebie, polując na poddania.

W stójce walka toczyła się w ślamazarnym tempie. Oezdemir trafiał częściej, także lowkingami.
Sędziowie wskazali jednogłośnie na Volkana Oezdemira w stosunku 3 x 30-27. Turek powrócił tym samym na zwycięskie tory po dwóch porażkach z rzędu.

Seria czterech kolejnych wiktorii Szkota dobiegła końca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button