UFC

(VIDEO) Zamiótł oktagon wielkim Dagestańczykiem! Jailton Almeida nadal zachwyca!

Jailton Almeida – największy bukmacherski faworyt gali UFC 283 – dopełnił formalności, deklasując Shamila Abdurakhimova w Rio de Janeiro.
W starciu wieńczącym kartę przedwstępną gali UFC 283 w Rio de Janeiro kapitalnie dysponowany Jailton Almeida (18-2) zdominował i w drugiej rundzie ubił Shamila Abdurakhimova (20-8).
Almeida rozpoczął od frontalnego kopnięcia, inkasując jednak srogą kontrę sierpem. Natychmiast poszedł ostro w zapasy, wysoko wynosząc Abdurakhimova i ciskając nim o deski jak kukłą. Dagestańczyk zdołał wrócić na nogi, ale z uwieszonym u swoich bioder Brazylijczykiem, który szybko ponownie ułożył go na plecach.

Shamil kręcił się jak zły, ale Jailton fantastycznie utrzymywał się na górze. Silny jak tur Dagestańczyk był jednak w stanie siłowo zrzucać na chwilę z siebie rywala, po prostu go odpychając. Jednak presja ze strony Almeidy była ogromna. Przedzierał się do dosiadu, tu i ówdzie zrzucał uderzenia z góry, wykluczał ręce Abdurakhimova.

Brazylijczyk działał spokojnie i metodycznie, skupiając się na kontroli. Pozwalał Dagestańczykowi tracić siły na szarpaniu się z pleców. W końcu znów fantastycznie, jakby bez wysiłku, przedarł się do dosiadu. Ujeżdżając wijącego się oponenta, niespiesznie zasypywał go bombami z góry. Kilka z nich mocno doszło celu. Syrena kończąca rundę uchroniła Dagestańczyka przed kolejnymi uderzeniami.

Drugą odsłonę Almeida rozpoczął od niskich kopnięć, szybko potem rzucając się czającemu się na podbródek Abdurakhimovi do nóg. Bez problemów ułożył go na plecach. Almeida unieruchomił rywala przy ogrodzeniu, tam zasypując go uderzeniami. Sędzia krzyczał do Dagestańczyka, aby ten zaczął się bronić.Abdurakhimov spróbował zerwać się na nogi, ale szybko został z powrotem uziemiony. Brazylijczyk zaszedł mu za plecy, rozpłaszczył go na brzuchu i zasypał nieboraka gradem uderzeń. Sędzia nie miał wyboru – przerwał walkę!
31-latek wyśrubował tym samym swój bilans w UFC do 4-0. Była to jego pierwsza walka w oktagonie, która wyszła poza pierwszą rundę.

Dla Dagestańczyka była to czwarta z rzędu porażka, która prawdopodobnie oznacza kres jego przygody z UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button