BellatorBez kategoriiRosyjskie MMA

(VIDEO) „Jak możecie nam wmawiać…” – wśród pomruku spadających bomb i zniszczonych domostw Yaroslav Amosov apeluje do Rosjan!

Niepokonany ukraiński mistrz wagi półśredniej Bellatora Yaroslav Amosov po raz kolejny zabrał głos na temat napaści Rosji na swój kraj.
Powróciwszy dwa tygodnie temu z Tajlandii i wywiózłszy rodzinę w bezpieczne miejsce, mistrz wagi półśredniej Bellatora Yaroslav Amosov chwycił za broń, wstępując do ukraińskiej armii, aby bronić kraju przed napaścią Rosji.
Ukrainiec zaapelował wówczas o jedność i walkę z najeźdźcą, zapowiadając, że będzie walczył do końca. Zwrócił się też do Rosjan, aby nie wierzyli w szerzoną u siebie propagandę o „ratowaniu” Ukrainy.

Dziś, dwa tygodnie później, Dynamo opublikował kolejne nagranie. Pośród łoskotu spadających bomb i rakiet Yaroslav ponownie zwrócił się do Rosjan, aby nie dali się zwieść forsowanej nad Wołgą propagandzie o zbawiennej misji wojsk rosyjskich, wyzwalających jakoby Ukrainę spod jarzma nazizmu.

– Wiele zostało powiedziane o tej „specjalnej operacji” – powiedział na nagraniu Amosov. – Nie ratujecie nas. To my bronimy się przed wami. Rosyjscy żołnierze weszli na nasze ziemie i mówią, że nas ratują. Zastanawiam się więc, kogo uratowaliście w tym domu?

Yaroslav wskazał w tym momencie na kompletnie zniszczony budynek.– A to tylko mały wycinek – kontynuował. – Tyczy się to też sierocińców czy budynków mieszkalnych. Cywile są mordowani. Dzieją się straszne rzeczy. Nie rozumiem ludzi, którzy nie wierzą w to, co dzieje się w naszym kraju. Oglądają telewizję i sądzą, że wszystko gra.

– Wierzą, że nas ratujecie. Nie ratujecie nas. Nie wiem, jak ludzie z Ukrainy wybaczą Rosji za to, co zrobiła z naszym krajem. A to jeszcze nie koniec. Ginie wielu ludzi. Nie rozumiem, jak można w to nie wierzyć.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Niewykluczone, że słowa Ukraińca są pochodną wypowiedzi niektórych rosyjskich sportowców – między innymi Alexandra Shlemenki – którzy przekonywali, że opór Ukrainy nie ma sensu, bo wywoła tylko jeszcze więcej zniszczenia.

– Jak możecie wmawiać komuś, kto żyje we własnym kraju, co się u niego dzieje? – dodał na koniec Amosov. – Widzę to na własne oczy. Słyszę to. Myślę, że wy teraz też słyszycie, co się dzieje. Nasz kraj się obroni. Nasz kraj wygra. Nasi ludzie są zjednoczeni. Nasz kraj jest najwspanialszy na świecie.
Yaroslav Amosov może pochwalić się nieskazitelnym bilansem 26-0. Ostatnio był widziany w akcji w czerwcu ubiegłego roku, w starciu o pas mistrzowski 170 funtów pokonując na pełnym dystansie Douglasa Limę. Do akcji 28-latek ma powrócić w maju, stając do walki z Michaelem Pagem w pierwszej obronie złota, ale oczywiście pojedynek ten stoi obecnie pod dużym znakiem zapytania.

Poniżej wspomniane nagranie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button