BellatorBez kategoriiUFC

„Wróciłem, żeby bronić kraju” – Yaroslav Amosov i Nikita Krylov zabrali głos na temat rosyjskiej napaści na Ukrainę

Ukraińscy zawodnicy MMA zabrali głos na temat ataku Rosji na swój kraj.
Niepokonany mistrz kategorii półśredniej Bellatora Yaroslav Amosov powrócił z Tajlandii do Ukrainy, aby bronić kraju przed napaścią Rosji. Dynamo opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym nie pozostawił co do tego najmniejszych wątpliwości, wyjaśniając też, dlaczego nie zabierał przez jakiś czas głosu w temacie.
– Witajcie – powiedział. – Prawdopodobnie wielu uważa, że uciekłem, gdzieś się chowam albo coś w tym stylu, ale tak nie jest. Przewiozłem rodzinę do bezpiecznej strefy, a teraz wróciłem, żeby bronić tego kraju najlepiej, jak potrafię, jakkolwiek się tylko da.

– Kocham nasz kraj. Rosja przybyła do naszych domów i zaczęła u nas wojnę. Umiera wielu niewinnych ludzi – kobiety, dzieci. Musimy bronić naszego kraju i wygramy, przyjaciele! Wygramy, bo za nami stoi prawda.

– Chcę też odwołać się do tych, którzy śledzą mnie z Rosji. To, możecie przestać oglądać to, co widzicie w swoich telewizorach – bo to nieprawda. Na waszym miejscu nawet nie oglądałbym wiadomości. To prawdziwa wojna. Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy wierzą, że rosyjscy żołnierze nie najechali Ukrainy. Widzę to na własne oczy, słyszę to. Dzieją się tutaj straszne rzeczy. Możemy to zrobić.

– Przyjaciele, zjednoczmy się, pomagajmy sobie i wszystko będzie dobrze. Prawda leży po naszej stronie i zwycięstwo również będzie nasze.

Yaroslav Amosov sięgnął w zeszłym roku po tytuł mistrzowski Bellatora, pokonując na pełnym dystansie Douglasa Limę. Do pierwszej obrony pasa ma stanąć w maju, mierząc się z Michaelem Pagem.

Głos zabrał też w mediach społecznościowych pochodzący z Ukrainy, choć posiadający też rosyjski paszport Nikita Krylov. Opublikował on stare zdjęcie, na którym nosi koszulkę z napisem „Chuj wojnie”.– Opublikowałem ten wpis na Instagramie siedem lat temu, ale wtedy niewielu mnie wspierało – dodał w opisie zdjęcia.

W podobnym tonie co Yaroslav Amosov wypowiedział się Askar Mozharov, który podpisał kontrakt z UFC w zeszłym roku, choć jeszcze nie miał okazji zadebiutować w oktagonie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button