Brave CF

(VIDEO) Twardy jak skała Marcin Naruszczka trzykrotnie zaliczył deski w walce z Aleksandarem Iliciem, Darko Stosić znokautowany w pierwszej rundzie!

Nie brakowało nadwiślańskich akcentów podczas gali Brave CF 69, która odbyła się w Belgradzie.

W stolicy Serbii debiutancki pojedynek pod sztandarem Brave CF stoczył zaprawiony w bojach weteran Marcin Naruszczka (23-13-2), który skrzyżował rękawice z byłym zawodnikiem KSW Aleksandarem Iliciem (15-5).

Polak pokazał nie lada serce do walki, nie składając broni do ostatnich jej sekund – pomimo iż trzykrotnie lądował na deskach po uderzeniach serbskiego zawodnika.

Pierwsza odsłona należała zdecydowanie do polującego nieustannie na swoje firmowe kopnięcia na głowę Jokera, który zaliczył dwa knockdowny. Naruszczka walczył głównie ze wstecznego, skupiając się na defensywie.

W drugiej rundzie – zdecydowanie najbardzie j wyrównanej – Polak udanie zaprzągł do działania zapasy, spędzając sporo czasu na górze, ale w stójce zainkasował znacznie mocniejsze uderzenia, po raz trzeci zaliczając deski. Trzecia runda należała natomiast do naszego zawodnika, który wyraźnie rozdawał karty w płaszczyźnie zapaśniczo-parterowej.

Sędziowie jednogłośnie nie byli, orzekając o zwycięstwie Serba w stosunku 2 x 29-28, 28-29. Dla 34-latka było to drugie zwycięstwo z rzędu.

39-letni już Marcin Naruszczka doznał natomiast drugiej kolejnej przegranej. Na tarczy skończył cztery z ostatnich pięciu walk, jedyne w tym okresie zwycięstwo odnosząc z Jakubem Bele na gali OKTAGON.

W Belgradzie wystąpił też były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW Darko Stosić (17-6). Polska organizacja zgodziła się na jego występ w Serbii, gdzie zmierzył się z Shamilem Gazieve (10-0).

Reprezentujący Bahrajn Gaziev od początku walki ruszył do zdecydowanych ataków, ale Stosić bronił się nieźle zza podwójnej gardy. Ba! W pewnym momencie kontrującym sierpem posłał nawet rywala na deski, ale ten natychmiast doszedł do siebie i wrócił na nogi. Tam kontynuował wywieranie presji i… W końcu przedarł się przez gardę mało aktywnego Serba, ścinając go z nóg podbródkiem. Co ciekawe, nie dobijał od razu, pytając sędziego, czy przerwie – ten jednak nakazał dalszą walkę. Zasypany gradem uderzeń, Stosić gotowości do kontynuacji zawodów nie przejawiał, chroniąc tylko głowę w pozycji embrionalnej.

Dla Darko Stosicia była to druga przegrana w ostatnich trzech pojedynkach. W zeszłym roku uległ w mistrzowskim starciu Philowi De Friesowi, by następnie ponownie w rewanżu znokautować Michała Kitę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button