(VIDEO) „Psycholog sportowy? Teraz potrzebuję terapii traumy!” – Jones wziął się za bary z brązowym medalistą olimpijskim w zapasach! Nie poszło mu dobrze!

Rozdający przez lata karty w wadze półciężkiej UFC Jon Jones kontynuuje przygotowania do debiutu w kategorii ciężkiej, trenując z wybornymi zapaśnikami.
Jon Jones intensyfikuje przygotowania do powrotu do oktagonu UFC. Po tym jak oficjalnie rozstał się z Jackson-Wink MMA w Albuquerque, gdzie trenował przez ponad dekadę, były mistrz wagi półciężkiej spędza sporo czasu w klubie Fight Ready w Arizonie. Tam od lat formę szlifuje między innymi były mistrz dwóch kategorii wagowych UFC oraz mistrz olimpijski w zapasach Henry Cejudo.
Z Posłańcem Bones raczej jednak za bary się nie bierze – a to z uwagi na gigantyczną różnicę gabarytów i wagi. Inaczej rzecz ma się z innym wybornym zapaśnikiem, który trenuje w Fight Ready, J’denem Coxem.

26-latek dwukrotnie sięgał po złoto na Mistrzostwach Świata w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 92 kilogramów, a Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku skończył z brązowym medalem, rywalizując w limicie do 86 kilogramów.

I właśnie z Coxem Jones wziął się zapaśnicze tany, publikując w mediach społecznościowych migawki z tychże…

– Raz na wozie, raz pod wozem – napisał Jones. – Jestem pełen pokory i wdzięczności. Dni takie jak dzisiaj tylko uczynią mnie lepszym. Jestem wdzięczny za możliwość pracy z jednymi z najlepszych sportowców na świecie w osobach Henry’ego Cejudo i J’dena Coxa.– Potrzebuję trochę mleka – dodał Jones. – J’den Cox właśnie zaserwował mi tort nafaszerowany pokorą.

– Miałem okazję porobić zapasy i porozmawiać z Jonem Jonesem, co było świetnym doświadczeniem – napisał z kolei Cox. – Gdy masz wokół siebie Henry’ego Cejudo, nie możesz popełnić błędu! Miło jest przebywać wśród legend.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Było niesamowicie, dziękuję – odpisał mu Jon. – Jesteś dla mnie inspiracją.

Poniżej migawki z rzeczonego sparingu, na których widać, jak Cox powstrzymuje próbę obalenia ze strony Jonesa, by następnie prawdopodobnie – bo nagranie jest ucięte – byłego mistrza UFC przewrócić.

Na tym jednak nie koniec, bo po treningu z Coxem Jones upisał jeszcze jedną wiadomość na Twitterze, którą jednak szybko usunął.
– Zapomnijcie o psychologach sportowych – stwierdził. – Po tym, co mi się dzisiaj przydarzyło, potrzebuję terapii traumy.

Termin powrotu Jona Jonesa do oktagonu UFC nie jest póki co znany. Intencje 34-latka nie stanowią jednak żadnej tajemnicy. Mierzy on w starcie o tron wagi ciężkiej ze zwycięzcą styczniowego pojedynku na szczycie pomiędzy Francisem Ngannou i Cirylem Gane.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply