KSWPolskie MMA

(VIDEO) Latające kopnięcie! Mamed Khalidov znokautował Scotta Askhama w walce wieczoru KSW Colosseum II!

W pojedynku wieńczącym galę KSW Colosseum II na Stadionie Narodowym Mamed Khalidov pokonał w trylogii Scotta Askhama przez efektowny nokaut w trzeciej rundzie.
W walce wieczoru gali KSW Colosseum II na Stadionie Narodowym po taktycznym boju Mamed Khalidov (37-8-2) znokautował w ostatniej rundzie Scotta Askhama (19-6).
Mamed, klasycznie ustawiony, rozpoczął od frontala na korpus. Poszukał sierpa, ale Askham się wybronił. Czeczen wpadł w klincz. Silny Brytyjczyk ustawił go jednak na ogrodzeniu. Tam wiele się nie działo – Scott skupiał się na kontroli, podczas gdy Mamed czyhał prawdopodobnie na rzut. Sędzia zaczął ponaglać zawodników.

W końcu Czeczen przechytrzył Brytyjczyka, kładąc go na plecach. Trafił do gardy Askhama. Scott walczył o pasywność, klejąc do siebie rywala. Zarzucił później wysoko nogi, ale nie był w stanie nic wyczarować. Mamed próbował utorować sobie drogę do dogodniejszej pozycji, ale Scott pracował motylą gardą. Dwa mocne uderzenia autorstwa Khalidova doszły głowy Askhama. Poprawił ciosami na korpus. Do końca rundy pozostały dwie minuty.

Akcji nie było wiele. Mamed próbował forsować defensywę Scotta, ale ten pozostawał czujny. Brytyjczyk nie potrafił natomiast wrócić na górę. W kotle Khalidov przedarł się do półgardy, ale tylko na chwilę – Askham szybko odzyskał gardę. Dobrze pracował podchwytami, neutralizując ofensywne zapędy Khalidova. Brytyjczyk wybrał nogę Khalidova, atakując bardzo mocno – ale Czeczen przetrwał, nie klepnął.

Khalidov w rundę drugą wszedł mocnym krosem na korpus. Askham odpowiedział frontalem na korpus, ale Czeczen przytomnie przechwycił je, przenosząc na środku klatki walkę do parteru. Khalidov w pewnym momencie fantastycznie przedarł się do pozycji bocznej. Walczył spokojnie, metodycznie, skupiając się na kontroli, którą przerywał okolicznościowymi uderzeniami z góry.

Z czasem jednak Askham wybrał nogę Khalidova, atakując skrętówką. Czeczen zrzucił kilka bomb na głowę rywala. Odczuł je Brytyjczyk! Jednak Askham nadal walczył o skrętówkę, trzymając nogę Czeczena. Zmienił uchwyt na klucz na stopę, ale Khalidov zachowywał spokój. Wdał się w dyskusję z Brytyjczykiem, niewiele robiąc sobie z jego prób poddań. Askham wrócił do skrętówki, ale nie był w stanie zagrozić rywalowi. Czeczen okolicznościowo traktował go młotami na głowę. W końcówce Khalidov wyrwał się z uchwytu, trafiając na górę. Nic jednak się tam nie wydarzyło.Askham wywarł presję od początku rundy trzeciej, ale Khalidov skarcił go szybkim krosem. Obaj w pewnym momencie wyprowadzili kopnięcia – Askham przypadkowo trafił w krocze Khalidova, który runął na deski z grymasem bólu. Szybko jednak się podniósł i walka została wznowiona.

Mamed potraktował rywala bocznym kopnięciem, którym przewrócił Askhama. Ten próbował wracać na nogi, ale Czeczen doskoczył do niego z kopnięciem na głowę – i trafił czysto, posyłając Brytyjczyka na deski ponownie. Tam precyzyjną kanonadą uderzeń z góry dopełnił dzieła zniszczenia.

Nagranie z nokautu poniżej.
Mamed Khalidov odniósł tym samym drugie zwycięstwo z rzędu, powracając prawdopodobnie do mistrzowskiej rozgrywki w kategorii średniej.

Dla Scotta Askhama była to druga kolejna przegrana – i druga z Czeczenem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button