Sean Strickland pewnie wypunktował Krzysztofa Jotkę

Krzysztof Jotko przegrał z Seanem Stricklandem podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

Sean Strickland (23-3) przerwał serię trzech zwycięstw Krzysztofa Jotki (22-5), pokonując Polaka jednogłośną decyzją podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas.

Polak rozpoczął od ładnego krzyżowego. Amerykanin odpowiedział niskim kopnięciem. Takie samo autorstwa Jotki. Strickland z delikatną presją. Poszukał krzyżowego, ale nie trafił. Jotko zdzielił go kopnięciem na korpus. Dobre proste Stricklanda, jeden z nich doszedł celu. Amerykanin trafił middlekickiem, poprawił prostym.
Jab Stricklanda, ale srogi sierp Jotki w odpowiedzi. Polak szukał kontrującego prawego sierpa. Tarzan cały czas wywierał presję, zmuszając naszego zawodnika do orbitowania. Kolejny ładny kros Jotki wylądował na szczęce Stricklanda. I jeszcze jeden. I kolejny! W końcu jednak Amerykanin zdzielił naszego zawodnika soczystym krosem. Polak odrobinę sie zachwiał!

Strickland poczuł krew! Ruszył do ataków! Potraktował naszego zawodnika kolejnymi bombami! Jotko na siatce! Chwieje się, ale odpowiada! Trafia! Ostudził ofensywne zapędy Amerykanina. Walka wróciła na środek oktagonu, a tam Polak trafił rywala świetnym łokciem. Jednak presja ze strony Stricklanda nie zmniejszała się. Proste Amerykanina coraz częściej dochodziły głowy chaotycznie chwilami wycofującego się Jotki. Kopnięcia na korpus w wykonaniu obu doszły celu. Pół minuty do końca.
Dwa krzyżowe Amerykanina doszły celu, a potem krótki prosty po latającym kolanie.

Polak rozpoczął rundę drugą dobrym lewym w kombinacji. Nie oddawał już tak pola, spróbował wywrzeć presję. Szybko jednak Strickland ponownie przejął teren w oktagonie, zmuszając naszego zawodnika do oddawania pola. Proste Amerykanina doszły celu. Zdzielił też Polaka mocnymi kopnięciami na korpus. Jotko polował na kontrujący prawy sierp, ale póki co bez sukcesów. Półtorej minuty za nami.

Śliczny lewy w kontrze w wykonaniu Krzysztofa! Strickland jednak niewzruszony. Lowkinga Polaka. Prosty Amerykanina. Frontal na korpus w wykonaniu Seana. Amerykanin dołożył dwa precyzyjne i szybkie proste. Kolejne smagające kopnięcia wylądowało na dołach Jotki. Ostra wymiana, Strickland precyzyjniejszy, ale Jotko salwował się ucieczką. Nieustanna presja ze strony Stricklanda. Dwie minuty do końca rundy.

Obaj trafili krzyżowymi. Obaj poszukali też frontali na korpus. Śliczny jab Tarzana doszedł celu. Polak odpowiedział jednak ładnym lewym sierpem w kontrze. Dwa proste Stricklanda. Lowking. I jeszcze jeden prosty. Nos Polaka już zakrwawiony. Reprezentant Polski cały czas na wstecznym. Lowking Stricklanda znów doszedł celu. I jeszcze jeden. I kolejny.

W przerwie Peter Sobotta powiedział Krzysztofowi Jotce, że po dwóch rundach jest 1-1.Początek trzeciej odsłony dla naszego zawodnika. Dwa ciosy doszły szczęki Stricklanda. Amerykanin szybko jednak ponownie wywarł presję. Trafił prostym, poprawił lowkingiem. Ładny lewy krzyżowy Jotki. Srogi frontal Amerykanina. Polak poszukał prawego sierpowego w kontrze, częściowo trafiając.

Latające kolano Stricklanda, ale bez powodzenia. Frontal na schaby Polaka wszedł jednak czysto. I jeszcze jeden. Kros Stricklanda również ląduje na szczęce Jotki. Szybki, precyzyjny cios. Lowkingi Seana, Krzysztof spróbował skontrować, ale niecelnie. Śliczny krzyżowy Stricklanda. Jotko odpowiedział jednak bardzo ładnym krosem w kontrze na kopnięcie, a potem poprawił prawym sierpem, także w kontrze.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Dwie minuty do końca. Tarzan nadal nacierał, nasz zawodnik orbitował do prawej. Śliczny lewy Polaka! Amerykanin jednak niewzruszony, trafia kombinacją prostego i srogiego lowkinga. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Stricklanda. Srogi sierp po kopnięciu! Polak to odczuł. Jotko poszukał mocnych uderzeń, ale defensywa Amerykanina na posterunku. Końcówka walki należała wyraźnie do Tarzana, który zdzielił Jotkę kilkoma mocnymi ciosami.
Sędziowie wskazali jednogłośnie na Seana Stricklanda w stosunku 2 x 30-27, 29-28. To dla Amerykanina czwarta wygrana z rzędu. Seria trzech zwycięstw Polaka dobiegła końca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC FN: Reyes vs. Prochazka – wyniki i relacja na żywo od 1:00

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply