Bellator

(VIDEO) Kontrowersje! Corey Anderson o 7 sekund od zdetronizowania Vadima Nemkova!

Bez zmian na tronie kategorii półciężkiej Bellatora, pomimo iż wszystko wskazywało na to, że jej nowym królem zostanie Corey Anderson.
Niecodziennie zakończył się co-main event gali Bellator 277 w San Jose i zarazem finał Grand Prix. Po prawie trzech rundach rywalizacji starcie Vadima Nemkova (15-2) z Coreyen Andersonem (16-5) zostało uznane za… nieodbyte!

Początek walki należał zdecydowanie do rosyjskiego mistrza, który był znacznie skuteczniejszy w szermierce na pięści i kopnięcia, dręcząc Amerykanina prostymi i krótkimi ich kombinacjami oraz lowkingami. Dobrze bronił się też przed zapaśniczymi próbami Andersona. Pozostawał nieuchwytnym celem, świetnie pracując na nogach. W końcówce wstrząsnął nawet nacierającym rywalem mocną kombinacją.
W drugiej odsłonie pretendent szybko poszedł agresywnie w zapasy, zamykając rywala na ogrodzeniu. Zdołał przenieść walkę do parteru, neutralizując próby powrotu na górę autorstwa Nemkova. Nie był co prawda w stanie zadać z góry większych obrażeń nieustanie wijącemu się przeciwnikowi, ale przez kilka minut utrzymał go na dole.

W końcówce rundy Rosjanin wrócił natomiast na nogi, wbijając Amerykanina w ogrodzenie w klinczu.

Początek rundy trzeciej należał do chyżonogiego Vadima, ale z czasem Corey trafił go dobrym sierpem, podkręcił tempo i go obalił. Kontrolowany z góry Rosjanin poszukał gilotyny, ale Amerykanin wykręcił się.

Przewaga Andersona rosła – co prawda nadal pod kątem ofensywy w postaci uderzeń akcji było niewiele – mistrz nieustannie się kręcił – ale opór Rosjanina słabł. W końcówce rundy Anderson zdzielił go kilkoma uderzeniami, ale potem doszło do niecodziennej sytuacji.

W ostatnich sekundach Anderson i Nemkov zderzyli się głowami, co doprowadziło do dużego rozcięcia na łuku brwiowym Rosjanina. Sędzia wezwał lekarza i… przerwał walkę.Jako że trzecia runda nie została zakończona, decyzja techniczna nie była możliwa – zabrakło do niej… 7 sekund! Pojedynek został uznany za no-contest, ku wielkiemu rozczarowaniu Coreya Andersona.

Pojedynek zostanie prawdopodobnie przełożony na bliżej nieokreślony termin.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Nie oglądałem gali, ale sugerując się relacją to pojedynek po trzech rundach byłby punktowany w stosunku 29:28 dla Andersona? Jak nie lubię tego zawodnika tak byłem bardzo daleko od skreślania Go w tej walce. Minimalnie faworyzowałem Nemkova, ale nie zachwycił mnie m.in. w walce rewanżowej z Davisem a Corey to zawodnik, który jest niesamowicie ciężki do zatrzymania w momencie gdy już zacznie grać w swoją grę. Posiada żelazną kondycję, konsekwentnie szuka zapasów a najgroźniejszy jest w momencie gdy znajdzie się na górze.

    1. Wszystko zmierzało właśnie w kierunku wygranej Andersona albo na punkty albo przez GNP w dalszych rundach. Nemkov opadał z sił i coraz mniej był czujny w defensywie zapaśniczej, Amderson był pewny że będzie werdykt za trzy rundy, bo drugą i trzecią z pewnością wygrał, stąd jego wściekłość. Jak go również nie trawię, tak uważam, że zapaśnicza i gabarytowo jest dla Nemkova po prostu za duży i silny

Dodaj komentarz

Back to top button