UFC

(VIDEO) Kolano na głowę za kolanem na głowę! Kennedy Nzechukwu znokautował Iona Cutelabę!

Kennedy Nzechukwu przetrwał trudne chwile w rundzie pierwszej, by w drugiej znokautować Iona Cutelabę w pojedynku wieńczącym galę UFC FN.
W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas Kennedy Nzechukwu (11-3) przegrał co prawda pierwszą rundę z Ionem Cutelabą (16-9-1), ale w drugiej brutalnie rozprawił się z Mołdawianinem.
Już w jednej z pierwszych akcji Cutelaba naruszył Nzechukwu cepami z prawej, ale mając wstrząśniętego rywala na ogrodzeniu… Poszedł w zapasy! Po kilkudziesięciu sekundach mocowania się z Nigeryjczykiem zdołał go w końcu przewrócić, trafiając od razu do dosiadu.

Nzechukwu odzyskał jednak z czasem półgardę, a później też gardę. Cutelaba zrzucił mocny łokieć z góry, ale Nigeryjczyk wrócił na nogi przy ogrodzeniu. Z czasem odwrócił nawet pozycję, ale tylko na chwilę, bo Cutelaba efektownym rzutem ułożył rywala na plecach, tam go unieruchamiając. Przechwycił rękę i głowę rywala, próbując zaatakować dźwignią prostą, ale Nzechukwu z czasem się wykaraskał. Walka utrzymała się do końca rundy w klinczu, gdzie Cutelaba trafił kilkoma stompami na stopy.

W drugiej odsłonie Nzechukwu utrzymał walkę na nogach, trafiając rzeźniczo rozpuszczającego cepy Cutelabę prostymi. Początkiem końca pojedynku było kontrujące kolano, którym Nigeryjczyk trafił nurkującego do jego nóg Mołdawianina. Cutelaba ustał, ale był wyraźnie naruszony.

Czując krew, Nzechuwku przypuścił ostre ataki, okładając rywala ciosami oraz kolejnymi kolanami na głowę. Po jednym z takowych zamroczony Cutelaba wylądował na ogrodzeniu, gdzie Nigeryjczyk dopełnił dzieła zniszczenia uderzeniami.Dla 30-latka była to druga wygrana z rzędu. Z kolei Cutelaba doznał trzeciej z rzędu porażki, która stawia jego dalszą karierę w UFC pod znakiem zapytania.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button