Rosyjskie MMAUFC

(VIDEO) Khabib i dagestańska ekipa reagują na triumf swojego kompana na UFC FN

Islam Makhachev opublikował nagranie, na którym widać reakcję dagestańskiej ekipy – w tym Khabiba Nurmagomedova – na zwycięstwo Timura Valieva na UFC FN.

Nie miał łatwej przeprawy Timur Valiev w pojedynku z Raonim Barcelosem, do którego doszło podczas sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas.
Dagestańczyk wygrał co prawda pierwszą rundę, będą zdecydowanie aktywniejszym, ale w drugiej znalazł się w gigantycznych tarapatach, dwa razy lądując na deskach po uderzeniach Brazylijczyka. Jakimś cudem przetrwał do przerwy, ale wydawało się, że w trzeciej odsłonie będzie miał poważne problemy.
A jednak szlifujący formę w New Jersey od okiem trenera Marka Henry’ego Dagestańczyk doszedł do siebie, w ostatnich pięciu minutach będąc wyraźnie aktywniejszym. Dość powiedzieć, że trafił 31 znaczącymi uderzeniami, podczas gdy Brazylijczyk – 22.

Tylko jeden z trzech sędziów wypunktował drugą rundę w stosunku 10-8 dla Barcelosa – a tym samym 28-28 cały pojedynek – podczas gdy dwaj pozostali wskazali na Valieva w stosunku 29-28. Tym samym Dagestańczyk dopisał do swojego bilansu drugie z rzędu zwycięstwo, które najprawdopodobniej zapewni mu awans do czołowej piętnastki kategorii koguciej.

Zmaganiom swojego kompana przyglądała się dagestańska ekipa zebrana w San Jose – między innymi Khabib Nurmagomedov, Islam Makhachev, Movlid Khaybulaev, Abubakar Nurmagomedov, Umar Nurmagomedov, Usman Nurmagomedov, Tagir Ulanbekov, Saygid Izagakhmaev czy Gadzhi Rabadanov.

I właśnie nagranie z momentu ogłoszenie werdyktu sędziowskiego przyznającego większościową decyzję Timurowi Valievowi Islam Makhachev opublikował na Instagram Live. Widać i słychać na niej wielką radość dagestańskiej ekipy po słowach Joego A. Martineza.
Najazd Dagestańczyków na San Jose wynika z nadchodzących walk między innymi Islama Makhacheva w UFC, Usmana Nurmagomedova w Bellatorze czy piątkowej Movlida Khaybulaeva w PFL.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button