(VIDEO) Kamaru Usman znokautował Gilberta Burnsa!

Bez zmian na tronie wagi półśredniej – w starciu wieńczącym UFC 258 Kamaru Usman znokautował Gilberta Burnsa.

W walce wieczoru gali UFC 258 w Las Vegas Kamaru Usman (18-1) miał w pierwszej rundzie sporo problemów, ale ostatecznie obronił po raz trzeci tytuł mistrzowski wagi półśredniej, nokautując Gilberta Burnsa (19-4) w trzeciej odsłonie.

Burns od razu ruszył z prawym sierpem, ale spudłował. Trafił jednak niskim kopnięciem i kopnięciem na korpus. Poprawił kolejnym. Fantastyczny prawy sierpowy pretendenta! Deski Usmana! Ale wraca na nogi! Burns szuka skończenia! Trafia kolejnymi prawymi! Nigeryjczyk naruszony, ale dochodzi do siebie.
Brazylijczyk zaskakuje rywala świetnie przygotowanym kopnięciem na głowę, które weszło czysto – ale Burns stracił równowagę, lądując na plecach. Tam niespodziewanie pozostał bardzo długo, polując na kolano stojącego nad nim Nigeryjczyka. Usman jednak zdzielił go dobrymi uderzeniami na korpus oraz kopnięciami na nogi.

W końcu Brazylijczyk zebrał się na nogi, jakby nieco zmęczony. Trafił jednak srogim kolanem na głowę skracającego dystans mistrza. W stójce przewaga należała do Burnsa, który był znacznie szybszy. Po każdym niemal przyjętym uderzeniu Nigeryjczyk na chwilę zastygał w bezruchu, jakby wstrząśnięty. Natomiast zmieniający chętnie ustawienie Usman dobrze pracował długim jabem, kilka razy trafiając bardzo czysto.
Jednak szybkościowo Burns wyraźnie rozdawał karty, rąbiąc też chętnie wykroczną nogę mistrza lowkingami na wysokości łydki.

Drugą odsłonę Nigeryjczyk rozpoczął od kolejnych dobrych prostych, które sprawiały sporo problemów Burnsowi. Jednak Brazylijczyk odgryzał się kopnięciami, szczególnie niskimi. Był też aktywniejszy, a jego sierpy co jakiś czas wstrząsały Nigeryjczykiem.

Jednak lewy prosty dysponującego wyraźną przewagą zasięgu Usmana działał fantastycznie. Raz za razem lądował na szczęce Brazylijczyka. Kontra prawym w wykonaniu mistrza! Pretendent okrutnie naruszony! Usman poszukał skończenia! Burns zdołał jednak przetrwać, choć po jednym z lowkingów wylądował na deskach, zainkasowawszy kontrę prostym. Szala zwycięstwa zaczęła bardzo mocno przechylać się na stronę Nigeryjczyka.

Brazylijczyk był już mocno porozbijany, ale… W końcówce rundy zdołał zaskoczyć Nigeryjczyka kilkoma uderzeniami, łapiąc odrobinę wiatru w żagle.

Jednak już w jednej z pierwszych akcji trzeciej rundy Burns spróbował niskiego kopnięcia, ostatecznie go nie wyprowadzając – Usman, ustawiony tym razem odwrotnie, zdzielił go soczystym prawym prostym, okrutnie nim wstrząsając.Burns wylądował na deskach, mocno naruszony. Usman poczuł krew, zarzucając rywala uderzeniami z góry. Kilka z nich weszło czysto, jeszcze mocniej wstrząsając Brazylijczykiem. Sędzia w końcu uznał, że zobaczył już wystarczająco dużo, przerywając zawody.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Kamaru Usman obronił tym samym tytuł mistrzowski kategorii półśredniej po raz trzeci, odnosząc też trzynaste zwycięstwo z rzędu – to najlepszy wynik w historii kategorii półśredniej. Poprzedni najlepszy – dwanaście zwycięstw – należał do Georgesa Saint-Pierre’a.

W krótkim wywiadzie po walce Kamaru Usman rzucił wyzwanie… Jorge Masvidalowi!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply