(VIDEO) „Je*ać twoją balachę!” – Tony Ferguson katuje uszkodzoną rękę po walce z Charlesem Oliveirą

Tony Ferguson kontynuuje zwycięski tour medialny po sobotniej porażce z Charlesem Oliveirą.

Nie zasypia gruszek w popiele były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej Tony Ferguson po sobotniej klęsce z Charlesem Oliveirą podczas gali UFC 256 w Las Vegas.

Niezwykle aktywny w mediach społecznościowych El Cucuy, dla którego była to druga porażka z rzędu – w maju zdemolował go Justin Gaethje – zdążył już kilka dni temu zapowiedzieć, że nie rezygnuje z walki o złoto. Zrugał też Khabiba Nurmagomedova, obwieścił, że złamał mentalnie w pierwszej rundzie do Bronxa i zapewnił, że nie zostanie zwolniony z UFC.

Teraz natomiast postanowił pokazać, że jego lewa ręka – zaatakowana piekielnie ciasną balachą przez Oliveirę w końcówce pierwszej rundy – ma się doskonale. W tym celu opublikował poniższe nagranie, okraszając je wymownym sformułowaniem: „Jebać twoją balachę”.
Wedle opublikowanych zawieszeń medycznych po gali UFC 256, Tony Ferguson musi poddać się prześwietleniu lewego łokcia. Jeśli okaże się on uszkodzony, do walki dopuścić musi go ortopeda. W przeciwnym razie nie będzie mógł powrócić do akcji do 11 czerwca 2021 roku. Zawieszenie na walki obowiązuje go co najmniej do 27 stycznia, a treningi wznowić może najwcześniej 12 stycznia – pod warunkiem dopuszczenia doń przez lekarza.

Amerykanin stwierdził w jednym z poprzednich nagrań, że Brazylijczyk pospieszył się z atakiem balachą w pierwszej rundzie, oceniając, że po nieudanej próbie pękł mentalnie. Zwrócił uwagę, że Oliveira powinien był zaatakować tą techniką dopiero w trzeciej rundzie.

Dalsze plany sportowe obchodzącego w lutym 37. urodziny Amerykanina nie są znane. Po porażce z Charlesem Oliveirą spadł z 3. na 4. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. borys2016

    19 grudnia 2020 at 09:56

    Co przyjęte uderzenia mogą zrobić z człowiekiem. Przecież ten człowiek z dnia na dzień jest coraz to bardziej żenujący.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply