UFC

(VIDEO) Giga Chikadze rozbił i ubił Edsona Barbozę!

W starciu wieńczącym galę UFC FN w Las Vegas Giga Chikadze pokonał Edsona Barbozę.

W ważnej dla układu sił w wadze piórkowej walce wieczoru gali UFC Fight Night w Las Vegas świetnie usposobiony Giga Chikadze (14-2) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, nokautując w trzeciej rundzie Edsona Barbozę (22-10).

Chikadze rozpoczął od srogiego lowkinga. Barboza spróbował odpowiedzieć, ale jego dwa niskie kopnięcia przeszyły powietrze. Kolejny lowking Gruzina doszedł celu. Brazylijczyk wywierał presję, zmuszając Chikadze do krążenia przy ogrodzeniu. Obaj zawodnicy zblokowali swoje kopnięcia.

Giga postraszył rywala kopnięciem na głowę, trafiając potem prostym. Spróbował latającego kolana, ale przestrzelił. Dwa kopnięcia Gruzina wylądowały na bloku Brazylijczyka. Obrotówka Chikadze na korpus doszła celu. Gruzin wypracowywał sobie powoli przewagę. Middlekick Edsona wszedł czysto. Chikadze ochoczo atakował kopnięciami na głowę, ale garda Barbozy była na posterunku. Gruzin zdzielił natomiast rywala świetnymi kopnięciami na korpus, które zmusiły Brazylijczyka do mocnego oddania pola. Ninja wyraźnie się rozkręcił, traktując też Barbozę serią dobrych prostych.

Od początku drugiej odsłony Edson wywarł presję, ale Giga dobrze opędzał się od niego lowkingami i prostymi. Barboza miał duże problemy z rozczytaniem zamiarów i rytmu przeciwnika. Brazylijczyk trafił jednak srogim lowkingiem na wysokości łydki. Chikadze odpowiedział middlekickiem i ślicznym sierpem w kontrze. Edson zaczął polować na korpus Chikadze, co zmusiło Gruzina do opuszczenia rąk – nie polubił tych uderzeń!

Presja ze strony Brazylijczyka nie słabła, podczas gdy w poczynania miotającego się chwilami przy ogrodzeniu Gruzina wdawało się coraz więcej chaosu. Jednak Chikadze nadal trafiał prostymi, nieustannie polując też na kopnięcia na korpus i głowę. Edson szczególnie upodobał sobie natomiast korpus Chikadze, atakując go także kopnięciami smagającymi.

W jednej z pierwszych akcji trzeciej rundy Chikadze okrutnie naruszył Barbozę kolanem na korpus. Próbującego łapać dystans Brazylijczyka zdzielił serią potężnych ciosów! Barboza chwiał się na siatce, próbując odpowiadać weselniakami, ale bez powodzenia – Gruzin natomiast potraktował go kolejnymi bombami, posyłając rywala na deski!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Brazylijczyk uratował się próbą ataku na nogę Gruzina, ale ten cofnął się i pozwolił mu wstać. Szybko jednak doskoczył z kolejnymi uderzeniami, ponownie okrutnie wstrząsając Barbozą, który prawie runął na deski. Sędzia przerwał zawody, oszczędzając Edsonowi dalszych cierpień.

https://twitter.com/ChillemThreebo/status/1431847568749830146?s=20

Dla 32-latka jest to już siódme zwycięstwo z rzędu pod sztandarem UFC, które mocno zbliża go do rozgrywki mistrzowskiej. Po walce Gruzin zapowiedział, że interesuje go starcie mistrzowskie lub walka z Maxem Hollowayem.

Seria dwóch zwycięstw Edsona Barbozy dobiegła końca.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button