UFC

(VIDEO) Fantastyczne latające kolano! Kape efektownie znokautował Osbourne’a!

Były mistrz wagi koguciej RIZIN Manel Kape ślicznym latającym kolanem w pierwszej rundzie znokautował Ode Osbourne’a.

W pojedynku wieńczącym kartę przedwstępną gali UFC 265 w Houston Manel Kape (16-6) popisał się fantastycznym nokautem, latającym kolanem kończąc Ode Osbourne’a (9-3).
Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę w odwrotnych ustawieniach. Kape zdzielił rywala śliczną kombinacją 1-2. Osbourne wywierał presję, podczas gdy Portugalczyk hasał do boku, szukając kontr. Jamajczyk przechwycił niskie kopnięcie Kape, traktując go soczystym lewym, gdy ten wracał na nogi.
Portugalczyk przestał oddawać pole. Z jego twarzy nie znikał uśmiech, ale… Do czasu! Gdy w dwóch wymianach zainkasował srogie lewe, spoważniał.

Kape pozostał jednak skupiony. Świetnie naprowadził rywala na soczysty lewy prosty, który wylądował na szczęce Osbourne’a.

Chwilę potem Portugalczyk popisał się spektakularną akcją. Orbitując do lewej, zmienił w pewnym momencie ustawienie na klasyczne, obniżając odrobinę pozycję – Osbourne odczytał to jako próbę obalenia, również nieco się pochylając i prostując ręce. Tymczasem Kape doskoczył do niego z fantastycznym latającym kolanem, trafiając czysto w głowę!Jamajczyk runął na deski, mocno naruszony, podczas gdy Kape ruszył za nim z uderzeniami. Sędzia ocenił, że dalsza walka sensu nie ma, przerywając zawody – choć Osbourne natychmiast zerwał się z protestami.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Podchodzący do walki po przestrzeleniu wagi o 3 funty Manel Kape odniósł tym samym pierwszą wygraną pod sztandarem UFC, najprawdopodobniej ratując się przed zwolnieniem. Pierwsze dwa pojedynki pod banderą amerykańskiego giganta skończył bowiem na tarczy.
Bilans Ode Osbourne’a w UFC wynosi 1-2.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button