UFC

(VIDEO) Edmen Shahbazyan rozbił i znokautował Dalchę Lungiambulę!

W starciu dwóch walczących o pozostanie w UFC zawodników – obaj podchodzili do niego po trzech kolejnych porażkach – Edmen Shahbazyan rozbił i w drugiej rundzie ubił Dalchę Lungiambulę.

Powracający po rocznej przerwie Edmen Shahbazyan (12-3) znokautował w drugiej rundzie Dalchę Lungiambulę (11-6) podczas gali UFC 282 w Las Vegas.

Od początku zawodów to Shahbazyan rozdawał karty w oktagonie, górując nad Lungiambulą pod kątem szybkościowym i technicznym. Kąsał rywala szybkimi prostymi, smagał go soczystymi kopnięciami frontalnymi na korpus. Polował też na kopnięcia na głowę.

Lungiambula starał się odpowiadać middlekickami na korpus i lowkingami – z pewnymi sukcesami – szukając też obalenia. Amerykański Ormianin dobrze jednak wybronił się przed zapasami przeciwnika. W końcówce rundy Kongijczyk grzmotnął jednak Shahbazyana dobrym sierpem, delikatnie jakby rywala naruszając.

Początkowo w drugiej odsłonie Lungiambula miał swoje pojedyncze momenty, przede wszystkim pod kątem kopnięć. Jednak przewaga pięściarska Shahbazyana była wyraźna. W końcu młodzian zamknął rywala na ogrodzeniu kanonadą uderzeń, następnie trafiając go srogim latającym kolanem w odpowiedzi na próbę desperackiego obalenia. Był to początek końca Lungiambuli. Shahbazyan zasypał go gradem uderzeń na ogrodzeniu, wybronił się przed próbami obaleń i ubił go uderzeniami z góry.

25-latek przerwał tym samym czarną serię trzech kolejnych porażek. Przygoda Dalchy Lungiambuli z UFC najprawdopodobniej dobiega końca, bo była to dla niego czwarta z rzędu porażka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button