Ares FC

(VIDEO) Dramat! Rafał Haratyk dominował Abdoula Abdouraguimova, przegrał w samej końcówce!

Rafał Haratyk był o 25 sekund od sprawienia sensacji i wykolejenia Abdoula Abdouraguimova w starciu o pas wagi średniej Ares FC.

W walce wieczoru paryskiej gali Ares FC 11, na szali której znalazł się tytuł mistrzowski wagi średniej, Rafał Haratyk (16-5-2) zdominował Abdoula Abdouraguimova (16-1), ale… W samej końcówce poddał walkę w wyniku ataku balachą na kolano.

Haratyk rozpoczął od niskiego kopnięcia. Poprawił lewym, podczas gdy Abdouraguimov trafił lowkingiem. Kolejne niskie kopnięcie w wykonaniu Rafała. Świetny cios na głowę w kontrze na kopnięcie! Polak trafił middlekickiem, ale Abdouraguimov przechwycił kopnięcie, szukając obalenia. Polak kapitalnie utrzymał się jednak na nogach, choć został zamknięty w klinczu na ogrodzeniu.

Dagestański Francuz pracował nad obaleniem i… W końcu dopiął swego, przewracając naszego zawodnika. Abdouraguimov znalazł się w półgardzie. Haratyk próbował odzyskać gardę, podczas gdy Abdouraguimov starał się przedrzeć do dosiadu.

Tu i ówdzie Francuz zrzucał uderzenia na korpus i głowę. Nadal pracował nad uwolnieniem nogi… Przedarł się do dosiadu! Ale… Wracamy do półgardy. Polak spróbował wrócić na nogi, oddając plecy… Udało się! W kotle nasz zawodnik trafił na górę!

Abdouraguimov zaatakował niezwykle kreatywną kimurą! Ciągnął jak zły… Haratyk przetrwał jednak, a w końcówce rundy unieruchomił nawet w krucyfiksie.

Dobry lewy sierp w wykonaniu Polaka na otwarcie drugiej rundy. Kombinacja z podbródkiem doszła mocno celu! Lewy na lewy! Obaj trafili. Abdouraguimov poszukał obalenia, ale Haratyk świetnie się wybronił i trafił na górę. Nasz zawodnik trafił kilkoma ciosami na korpus i głowę. Pozostawał jednak czujny, bo Abdouraguimov czaił się na poddania.

Kilka kolejnych uderzeń na głowę i korpus Abdouraguimova doszło celu. Francuz starał się chwytać ręce Polaka. Haratyk przedarł się prawie do krucyfiksu! Francuz spróbował przetoczenia, ale nie podołał. Haratyk znów trafił na górę, kapitalnie utrzymując balans. Kilka ładnych uderzeń doszło głowy Abdouraguimova. Polak przedarł się do półgardy. Dosiad!

Łokcie z góry! Problemy Abdouraguimova! Jasny gwint! Francuz jednak skręcił się do ataku na nogę, wydostając się z trudnej pozycji. Haratyk wrócił do dosiadu! Kolejne łokcie spadły na głowę Abdouraguimova. Ten znów poszukał skrętówki, ale Rafał wrócił na nogi.

Runda trzecia. Polak z nisko opuszczonymi rękami, gotowy do obrony przed obaleniami. Ciosy wylądowały na głowie Abdouraguimova. Francuz szuka desperackiego obalenia, Polak odrzuca biodra, atakuje głowę rywala. Haratyk na opcję powrotu na nogi, ale idzie w parter. Półgarda. Haratyk przedziera się do dosiadu!

Polski Czołg ciężki z góry. Cierpliwy. Kontroluje, ale też uderza. Abdouraguimov znów spróbował zarzucić wysoko nogi, wybierając nogę Polaka. Udało się, ale Rafał pozostał na górze w dogodnej pozycji. Do czasu jednak, bo Abdouraguimov zaatakował naciskówką na łydkę.

Abdouraguimov utorował sobie prawie drogę na górę, ale Haratyk świetnie się wybronił. Zdesperowany Francuz wciągnął go do gardy. Tam Rafał potraktował go kilkoma uderzeniami na głowę. W końcówce był bliski przedarcia się do krucyfiksu.

Kombo ciosu z lowkingiem w wykonaniu Haratyka na otwarcie rundy czwartek. Desperackie próby obalenia w wykonaniu Abdouraguimova, z łatwością wybronione przez Haratyka. Polak rozpuszcza ręce! Francuz naruszony! Wciąga naszego zawodnika do gardy. Rafał przedostał się do pozycji bocznej. Kontrolował rywala, obijał. Z Abdouraguimova ulatywała powoli ochota do dalszej walki. Nie miał pomysłu na to, jak poradzić sobie ze świetnie dysponowanym rywalem.

Polski Czołg w dosiadzie! Uderzenia spadają na głowę bezradnego Leniwego Króla! Sędzia nawołuje go, aby zaczął się bronić! Kolejne ciosy, łokcie lądują na jego głowie! Abdouraguimov skręca się! Oddał plecy. Runda czwarta dobiegła końca.

Abdouraguimov poszedł w klincz na początku piątej rundy. Haratyk na plecach. Polak skręcił się do ataku skrętówką. Nasz zawodnik wykorzystał okazję i wrócił przy ogrodzeniu na nogi, ale z uwieszonym u swoich bioder rywalem. Abdouraguimov spróbował skręcić się do nogi naszego zawodnika, ale ten fantastycznie się wybronił i przedarł się do dosiadu! Francuz oddał plecy!

Leniwy Król zdołał jednak odwrócić pozycję. Zaatakował piekielnie ciasna gilotyną! Gigantyczne problemy Polaka! Przetrwał! Przetoczył Abdouraguimova! Trafił do pozycji bocznej, rozpuścił ręce!

Na 25 sekund przed końcem obijany przy ogrodzeniu Francuz raz jeszcze skręcił się ostro do nogi Polaka i… Wybrał ją! Zaatakował balachą! Ciasno! Bardzo ciasno… Haratyk klepie!

https://twitter.com/kaizokumoss/status/1616569301535711233?s=20&t=4a1k1w6u9cBVQRCOpFUbpQ

Dzierżący pas wagi półśredniej Francuz sięgnął tym samym po drugi tron, tym razem kategorii średniej. 27-latek od dawna nie ukrywa, że mierzy w UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button