Cage WarriorsPolskie MMA

(VIDEO) Daniel Skibiński rozbity i uduszony w debiucie w Cage Warriors!

W starciu wieńczącym galę CW 135 Daniel Skibiński nie podołał kondycyjnie, przegrywając w drugiej rundzie z Justinem Burlinsonem.
W walce wieczoru gali Cage Warriors 135 w Manchesterze debiutujący pod sztandarem brytyjskiej organizacji Daniel Skibiński (18-7) przegrał przez poddanie w drugiej rundzie z Justinem Burlinsonem (7-1).
Burlinson poszukał lewych prostych, podczas gdy Skibiński krzyżowych. Brytyjczyk wywierał delikatną presję. Badawczy, uważny początek. Jeden z jabów Burlinsona doszedł celu. Skibiński przestrzelił kombinacją, ale trafił dwoma wewnętrznymi lowkingami. Dobry prawy Polaka doszedł celu. Nasz zawodnik poprawił lewym na korpus, poszukując później kopnięcia na głowę.

Burlinson postraszył Skibińskiego podbródkami. Polak poszukał sprowadzenia, ale Brytyjczyk dobrze się wybronił. Zainkasował jednak od Skibińskiego serię podbródków oraz mocny kros, po którym aż na moment zastygł. Szybko jednak doszedł do siebie i podkręcił tempo. Obaj zawodnicy zanotowali kilka dobrych uderzeń. Tempo walki wyraźnie wzrosło.

Daniel ruszył agresywnie na rywala, zasypując go gradem czystych uderzeń! Burlinson inkasował uderzenie za uderzeniem, próbując salwować się paradną ucieczką – paradną, bo cofając się, i tak inkasowa multum ciosów! Skibiński podkręcił tempo, szukając nokautu! Sędzia ostrzegł Brytyjczyka, by się bronił! Burlinson… Przetrwał!

Ba! Wyraźnie się zdenerwował i zdecydowanie wygrał końcówkę rundy, bombardując naszego zawodnika masą uderzeń na głowę i korpus – także soczystymi podbródkami – czy kolanem. Polak wydawał się nieco zmęczony wcześniejszymi próbami rozstrzygnięcia zawodów. Przetrwał jednak do syreny kończącej pierwszą rundę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Już w jednej z pierwszych akcji drugiej odsłony Skiba poszedł w zapasy – i po krótkiej szamotaninie ułożył Burlinsona na plecach. Polak trafił do gardy Brytyjczyka.

Jednak Justin broni składać nie zamierzał. Zaatakował kilkoma ostrymi łokciami z pleców. Nieustannie częstował też Skibińskiego liśćmi. Spróbował wrócić na nogi, ale Skibiński świetnie mu to uniemożliwił, przechodząc do półgardy. Szybko jednak Burlinson odzyskał gardę. Nasz zawodnik starał się kontrolować ruchliwego rywala, okolicznościowo okładając go uderzeniami.
Burlinson prawie przetoczył Skibińskiego! Polak utrzymał się na górze, ale Brytyjczyk zaatakował omoplatą – u utorował sobie drogę na nogi! Tam wściekle zaatakował, terroryzując wycieńczonego już Polaka! Szczególnie często trafiał podbródkiem i kontrującym krosem. Nieustannie ostrzeliwał też schaby Polaka – zarówno ciosami, jak i kopnięciami! Daniel słaniał się na nogach!

Burlinson zdzielił go krótkimi łokciami! Skibiński ledwie żywy, idzie po desperackie obalenie! Rozpłaszczony na brzuchu! Brytyjczyk zapiął ciasne frontalne duszenie! Poprawił… Polak spróbował się wykręcić, ale nie podołał – odklepał.

Dla polskiego półśredniego była to druga przegrana z rzędu. Marzenia o UFC zmuszony będzie wobec tego odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość – raczej dalszą niż bliższą…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button