KSWPolskie MMA

(VIDEO) Ciężki nokaut! Daniel Rutkowski ściął Filipa Pejicia kopnięciem na głowę!

Daniel Rutkowski miał na początku problemy z Filipem Pejicie, ale w drugiej rundzie efektownie znokautował Chorwata.

Debiutujący w KSW były mistrz wagi piórkowej FEN i Babilon MMA Daniel Rutkowski (13-2) efektownym kopnięciem na głowę w drugiej rundzie ciężko znokautował Filipa Pejicia (15-6-2).
Nitro zaatakował od razu w stylu Jorge Masvidala, robiąc kilka kroków do boku i następnie ruszając z latającym kolanem. Natychmiast poprawił ciosami! Polak zachwiał się, na chwilę dotykając rękami maty. Czując krew, Chorwat rozpuścił ręce, poprawiając potem kopnięciem na głowę – Rutkowski częściowo je zblokował, ale ugięły się pod nim nogi.

Rutkowski przechwycił kolejne kopnięcie, szukając obalenia, ale Pejić kapitalnie utrzymał się na nogach. W stójce zdzielił Rutkowskiego ładnym prostym. Z czasem radomianin doszedł jednak do siebie, wywierając presję. Próbował zamykać rywala na ogrodzeniu, ale ten dobrze hasał do boku.
W ostrej wymianie w półdystansie Daniel trafił ładnym sierpem. Z kolejnej znów to Polak wyszedł obronną ręką. Pejić zaczynał się gubić. Rutkowski wbił Chorwata w ogrodzenie, tam szukając obalenia i krótkich uderzeń. Z czasem Pejić złapał dystans, ale został zmuszony do oddawania pola przez nacierającego i dobrze operującego kopnięciami na korpus Rutkowskiego.

Filip poszukał podbródków – i jednym z nich czysto trafił obniżającego pozycję w atakach Daniela. Rutkowski nieustannie jednak nacierał, choć w końcówce zainkasował jeszcze dwa mocne krzyżowe.

Punktacja Lowking.pl R1:
10-9 Pejic

Pejić rozpoczął rundę drugą lepiej, dosięgając Rutkowskiego ciosami. Rutek spróbował obalenia, ale Pejić doskonale się wybronił. Polak wywierał cały czas presję, trafił mocnym frontalem na korpus – nie pierwszym w tej walce. W poczynania Chorwata wdawało się coraz więcej chaosu. Presja ze strony Rutkowskiego sprawiała mu coraz więcej problemów.Polak zmienił ustawienie na odwrotne, wyprowadzając kopnięcie na głowę – klasycznie ustawiony Pejić spodziewał się kolejnego middlekicka lub smagającego kopnięcia, obniżając ręce. Kopnięcie trafiło go czysto w głowę! Runął na deski, ledwie żywy. Rutkowski doskoczył i odciął rywala od zmysłów krótkim młotem.
Dla Daniela Rutkowskiego jest to trzynaste zwycięstwo z rzędu. Niewykluczone, że utorował sobie nim drogę do walki ze zwycięzcą mistrzowskiego rewanżu Daniela Torresa z Saladinem Parnasse, który odbędzie się podczas grudniowej gali KSW 65.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Dla Filipa Pejicia jest to druga z rzędu porażka i czwarta w ostatnich pięciu występach. Jego bilans w KSW wynosi 2-4.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Przyznam, ze spodziewałem się… lepszego występu Rutka. Jeśli Pejicia nie był wstanie zamknąć na ogrodzeniu i sprawnie obalić, to z Parnassem będzie to jeszcze trudniejsze. Ten nokaut trochę przysłonił występ sympatycznego Radomianina.

Dodaj komentarz

Back to top button