(VIDEO) Chris Weidman pokazał złamaną nogę trzy dni po operacji

Chris Weidman podzielił się ze światem nagraniem, na którym pokazał swoją połamaną kilka dni temu nogę.

Nie tak sobotnie starcie z Uriahem Hallem w ramach gali UFC 261 w Jacksonville wyobrażał sobie były mistrz kategorii średniej Chris Weidman. Już w 17 sekundzie walki Amerykanin doznał koszmarnego złamania nogi, padając na deski i wyjąc z bólu – urazu jak żywo przypominającego ten, jakiego kilka lat temu doświadczył w walce z nim właśnie Anderson Silva.

W niedzielę Amerykanin przeszedł operację, w ramach której jego piszczel połączono tytanowymi śrubami. Złamaniu uległa też kość strzałkowa, ale tutaj obyło się bez śrub – nastawiona kość powinna się sama zrosnąć.
W czwartek 36-latek wrócił już do domu. W mediach społecznościowych opublikował nagranie, na którym pokazał całą pogruchotaną nogę.

– Właśnie rozebrałem moją kontuzję – napisał. – Rozcięcie z tyłu łydki to wynik oparcia nogi w oktagonie, gdy ją cofałem – kość przebiła się przez mięśnie łydki i skórę.
Chris Weidman nie traci wiary w powrót do oktagonu. Szacuje, że do treningów będzie mógł powrócić za około 6-12 miesięcy.

Dla porównania, po bliźniaczo podobnym urazie wspomniany Anderson Silva kolejny pojedynek – z Nickiem Diazem – stoczył trzynaście miesięcy później.

Chris Weidman przegrał aż sześć spośród ośmiu ostatnich walk. W drodze do sobotniej gali snuł jednak wizję powrotu na mistrzowski tron, szacując, że będzie na to potrzebował czterech walk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply