Bez kategorii

(VIDEO) Brutalne piękno! 12 najlepszych nokautów 2021 spoza UFC!

Zbiór dwunastu najlepszych nokautów z 2021 roku spoza organizacji UFC wybranych przez jednoosobową redakcję Lowking.pl.
Miniony rok – jak w zasadzie każdy poprzedni – obfitował w fantastyczne nokauty. W UFC w pełni uzasadnione zachwyty wzbudziły latające kolano, jakim Cory Sandhagen ustrzelił Frankiego Edgara, obrotówka, jaką Ignacio Bahamondes przeniósł do krainy Morfeusza Roosevelta Robertsa, czy obrotowy łokieć Jiriego Prochazki, po którym Dominick Reyes runął makabrycznie na deski, prawie zawijając głowę pod siebie.
Także nad Wisłą gruszek w popiele nie zasypiano. Patryk Likus bajecznym obrotowym łokciem znokautował Piotra Olszynkę, Dawid Śmiełowski potraktował Krzysztofa Gutowskiego kopnięciem na głowę i fantastycznym 3-uderzeniowym combo, a Adam Łaguna w starciu z Mateuszem Janurem wcielił się w Jorge Masvidala pacyfikującego Bena Askrena.

Jak natomiast nokautowano na świecie poza UFC? Poniżej zbiór 12 nokautów, które niżej podpisanemu najbardziej przypadły do gustu. Przy wyborze brałem pod uwagę w zasadzie wszystko – od samego przygotowania uderzenia przez jego wykonanie po upadek nokautowanego.

Oto 12 najlepszych nokautów na świecie poza UFC!12. Mark Abelardo (20-8) pok. Emilio Urrutia (11-8)

ONE Championship

Unikalny nokaut, jakiego wcześniej w formule MMA sobie nie przypominam. Mark Abelardo wpadł w Emilio Urrutię, ścinając go bitym z góry na dół łokciem, którego impet spotęgował jeszcze dynamicznym zgięciem tułowia. Zwracam też uwagę, że uniesiona wysoko prawica Filipińczyka uchroniła go przed lewym sierpem rywala.

11. Sharaputdin Magomedov (7-0) pok. Mikhaila Allakhverdiana (9-3)

AMC Fight Nights 105

Powróciwszy po dłuższej przerwie, Sharaputdin Magomedov w 2021 roku wygrał cztery walki, w tym trzy pod sztandarem AMC Fight Nights.

Na zaprezentowanej poniżej akcji 27-latek wybronił się przed uderzeniami Mikhaila Allakhverdiana, odchodząc przy siatce do boku, by w pewnym momencie na podbródek rywala odpowiedzieć soczystym łokciem. Allakhverdian runął na deski, nie wskazując oznak jakiegokolwiek kontaktu ze światem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

10. Billy Pasulatan (7-2) pok. Brando Mamana (9-4)

One Pride MMA Fight Night 41

Na miejscu 10. mamy powtórkę z… rewanżu Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem! W rolę Czeczena wcielił się Billy Pasulatan, a Brytyjczykiem został Brando Mamana.

9. Sharaputdin Magomedov (7-0) pok. Joela dos Santosa (14-6)

AMC Fight Nights 106

Wracamy do Sharaputdina Magomedova! Specjalizujący się w birmańskim boksie Rosjanin w swoim ostatnim występie rzadkim hakowym kopnięciem znokautował na początku drugiej rundy Joela dos Santosa.

Zwracam uwagę, że nokautujące kopnięcie na głowę poprzedził podobnym na korpus, rozmontowując w ten sposób defensywę Brazylijczyka.

8. Georgy Shakhruramazanov (10-1) pok. Aliego Dikaeva (10-4)

EFC 33

Na miejscu 8. mamy z kolei Georgy Shakhruramazanova, który z organizacją EFC przywitał się ślicznym nokautem obrotówką na Alim Dikaevie – poprzedzonym serią sierpów i kolanem na korpus, po których jego oponent był już wyraźnie naruszony.
7. Anatoliy Moiseev (4-0) pok. Konstantina Cherednichenko (9-5)

MMA Series 27

Pozycję 7. okupuje były kickbokser Anatoliy Moiseev, który bajeczną kombinacją uderzeń na korpus – szybkość obrotówki robi piorunujące wrażenie! – ustrzelił przy siatce Konstantina Cherednichenko.

6. Gamzat Khiramagomedov (10-1) pok. Giuliano del Vigna (5-1)

EFC 43

Gamzat Khiramagomedov przygodę pod sztandarem EFC rozpoczął od ślicznego i brutalnego zarazem nokautu na Giuliano del Vignie. Rozstrzygający bezpośredni lewy sierp przygotował sobie świetnymi kiwkami, sugerując, że wystrzeli prawym prostym czy też prawym sierpem. Żadna dobitka nie była tutaj potrzebna!

5. Roman Faraldo (6-0) pok. Roberta Turnquesta (11-8)

Bellator 271

Na miejscu 5. najbardziej gangsterski nokaut ze wszystkich. Niepokonany Roman Faraldo naruszył Roberta Turnquesta soczystym lewym sierpem, następnie ostentacyjnie – niczym bracia Diaz za najlepszych lat – informując go o tym. Rozbieg, latające kolano, Turnquest leży poskręcany na przy siatce, podczas gdy Faraldo spokojnie odchodzi. Majstersztyk!

4. Fedor Emelianenko (40-6) pok. Tima Johnsona (15-8)

Bellator 269

Nie mogło tutaj zabraknąć Fedora Emelianenki! I nie brakuje – Rosjanin trafia na 4. miejsce.

Poniżej Ostatni Car fantastycznie uprzedził prawy sierp Tim Johnsona własnym prawym, a poszukującego lewego Amerykanina potraktował soczystą kombinacją lewego sierpa z prawym! Uderzenia te trafiły idealnie w brodę nieszczęśnika, praktycznie w ogóle nie zmieniając swojej trajektorii lotu. Przeszył nieszczęśnika szybkimi jak błyskawica ciosami!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

3. Husein Kushagov (16-6) pok. Marco Piratę (16-8)

ACA 126

Grudniowy pogromca Bartosza Leśki – tamten nokaut również był bardzo efektowny – Husein Kushagov kilka miesięcy wcześniej brutalnie rozprawił się z Marco Piratą. Naruszonego odrobinę rywala potraktował kombinację lewego haka na korpus z prawym sierpem, po którym nieprzytomny, usztywniony Brazylijczyk upiornie zawisł na ogrodzeniu klatki…

2. Sergio Pettis (22-5) pok. Kyoji Horiguchiego (29-4)

Bellator 272

Nie mogło zabraknąć w niniejszym zestawieniu spektakularnego nokautu – powrotu z bardzo dalekiej podróży! – jaki Sergio Pettis zafundował Kyojiemu Horiguchiemu. Amerykanin polował na obrotowy backfist wcześniej i w czwartej rundzie w końcu się doczekał. Zwracam też uwagę, jak zwycięzca w ostatniej chwili wstrzymał rękę, nie dobijając nieprzytomnego Japończyka.

1. Altynbek Mamashev (17-2-1) pok. Eliasa Silverio (17-8-1)

ACA 130

Być może miejsce 1. stanowić będzie dla niektórych zaskoczenie, ale… Tak… To była kwintesencja brutalności zaprawianej prostotą, którą ozdobił latający ochraniacze na szczękę oraz upiorny upadek nokautowanego!
Zagoniwszy naruszonego już Eliasa Silverio na ogrodzenie, Altynbek Mamashev potraktował Brazylijczyka trzema seriami lewego z prawym sierpowym – lewy stanowił tylko narzędzie służące utrzymaniu rywala w stanie defensywy, podczas gdy prawym Kirgiz brutalnie ją penetrował. Po dwóch seriach Silverio spróbował zdystansować rywala nogą, opuszczając gardę – okazało się to błędem okrutnym, niebu obrzydłym, inkasując potężny prawy sierp. Jego szczęka poleciała w siną dal, a on sam grzmotnął o deski, prawie zawijając pod siebie prawą nogę.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button