Valentina Shevchenko opowiada o 3 zwycięstwach z Joanną Jędrzejczyk, wskazuje swoją przewagę


Valentina Shevchenko zabrała głos po zestawieniu jej pojedynku z Joanną Jędrzejczyk w następstwie pozbawienia pasa kategorii muszej Nicco Montano.

W zeszłym tygodniu oficjalnie zapowiedziano pojedynek o złoto kategorii muszej pomiędzy Valentiną Shevchenko i Joanną Jędrzejczyk, do którego dojdzie 8 grudnia w Toronto podczas gali UFC 231.

Cieszę się, że UFC podjęło taką decyzję, bo teraz możemy być pewni na 100%, że do tej walki dojdzie, bo Joanna to profesjonalistka.

– powiedziała zawodniczka z Kirigistanu w MMA on SiriusXM.

Zrobi wszystko, jak należy, żeby dobrze przygotować się do walki. Będą mogła bardziej się zrelaksować, nie zastanawiając się, czy czasem jednak nie zmierzę się z kimś innym, czy moja rywalka nie wypadnie w ostatniej chwili i będą musieli znaleźć zastępstwo, co oznacza przygotowania pod kogoś innego. Teraz mogę być spokojniejsza i przygotować się po prostu pod Joannę.
Obie zawodniczki zmierzyły się trzykrotnie w formule Muay Thai – i wszystkie walki padły łupem Shevchenko. O ile Polka podchodzi do tamtych pojedynków z dużym dystansem, to zapytana o to, czy mogą one mieć jakiekolwiek znaczenie w Toronto, Valentina nie pozostawiła wątpliwości.

Każde doświadczenie można wykorzystać. Nie ma znaczenia, kiedy to było.

– powiedziała w MMAJunkie Radio.

Walczyłyśmy z Joanną w 2006, 2007 i 2008 roku w walkach mistrzowskich. Walczyłyśmy w podobnej wadze – 125 funtów, 57 kilogramów. Miałyśmy więc swoją historię w tym limicie. Gdy jednak przeszłam do 60 kilogramów, Joanna miała możliwość zdobycia kilku tytułów mistrzowskich.

Jak więc powtarzam, każde doświadczenie jest doświadczeniem. Znam styl Joanny. Widziałam jej ostatnie walki i tak dalej. Jest dobrą zawodniczką. Bardzo wysoki poziom stójki. Nawet jednak, gdy wtedy walczyłyśmy w Muay Thai, miałyśmy inne style pod Muay Thai. W Muay Thai istnieją pewne podejścia do walki wśród Tajów. Niektórzy idą do przodu, są agresywni – i Joanna taka właśnie jest. Rzuca wiele ciosów, wyprowadza wiele kopnięć, ciągle idzie do przodu. Ja natomiast mogę walczyć na różne sposoby. Mogę walczyć w dystansie, w półdystansie, w zwarciu. Mogę więc wykorzystywać wszystkie kąty, frontalne kopnięcia, obrotowe, wszystko. Uważam więc, że posiadam więcej mocnych stron, bo mogę wybierać spośród większej ilości technik.

Poniżej fragmenty wszystkich trzech walk Shevchenko z Jędrzejczyk.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *