USADA z oficjalnym stanowiskiem na temat powrotu Brocka Lesnara


Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) wystosowała oświadczenie na temat możliwego powrotu do oktagonu Brocka Lesnara.

Wraz z pojawieniem się Brocka Lesnara w oktagonie podczas gali UFC 226 i położenie przezeń medialnych fundamentów pod pojedynek z nowym mistrzem kategorii ciężkiej Danielem Cormierem – zdetronizował Stipego Miocica – rozgorzały spekulacje na temat jego możliwego powrotu do akcji.

Gwiazdor WWE i były mistrz kategorii ciężkiej został bowiem w zeszłym roku przyłapany na dopingu po walce z Markiem Huntem, a następnie zawieszony na rok. Rzecz jednak w tym, że mniej więcej w połowie zawieszenia obwieścił przejście na sportową emeryturę – a to oznaczało, że pozostały okres jego zawieszenia został zamrożony na okoliczność jego powrotu.

Dziś natomiast wiemy już, na czym stoimy – przynajmniej, jeśli wierzyć pracującej na zlecenie UFC Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA).

Po otrzymaniu informacji o chęci powrotu do rywalizacji w UFC, USADA przywróciła 3 lipca Brocka Lesnara do grupy zawodników poddawanych kontrolom antydopingowym.

– czytamy w komunikacie wystosowanym przez Agencję (za MMAFighting.com).

Z uwagi na pozostał czas sześciu miesięcy i czterech dni zawieszenia Lesnar będzie mógł rywalizować w oktagonie w 8 stycznia 2019 roku, jeśli będzie stosował się do Polityki Antydopingowej UFC.
Intencje zorganizowania walki Brocka Lesnara z Danielem Cormierem jasno przedstawił sternik organizacji Dana White, przekonując, że cały świat ją obejrzeć. Do pojedynku garną się też obaj zawodnicy.

DC zaznaczył jednak podczas konferencji prasowej po gali UFC 226, że do walki z Lesnarem dojdzie tylko i wyłącznie, jeśli ten będzie czysty.

*****

Sierpem #67 – jak Daniel Cormier zdetronizował Stipego Miocica


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *