Uros Jurisić vs. Shamil Musaev na KSW 58

Pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy dwoma niepokonanymi zawodnikami – Shamilem Musaevem i Urosem Jurisiciem – został dodany do rozpiski gali KSW 58.

Rywalem debiutującego pod sztandarem KSW byłego mistrza Titan FC Urosa Jurisicia (11-0) będzie powracający do kategorii półśredniej Shamil Musaev (14-0). Do walki dojdzie podczas zaplanowanej na 30 stycznia gali KSW 58, o czym oficjalnie poinformowali organizatorzy.

28-letni Słoweniec był ostatnio widziany w akcji w październiku ubiegłego roku, powracając po prawie 2-letniej przerwie. Podczas gali Bellator 247 udusił Waltera Gahadzę. Spośród jedenastu zwycięstw w zawodowej karierze dziesięć Słoweniec odniósł przed czasem, pięciu rywali nokautując i pięciu poddając.
Shamil Musaev zasilił szeregi KSW w 2019 roku, odnosząc dwa szybkie i efektowne zwycięstwa. W kwietniu ubił Huberta Szymajdę, a osiem miesięcy później taki sam los zafundował Grzegorzowi Szulakowskiemu. W sierpniu zeszłego roku miał stanąć do walki o pas wagi lekkiej z Mateuszem Gamrotem, ale kontuzja wyeliminowała go z występu.

Rozpiska KSW 58

Walka wieczoru

93 kg: Szymon Kołecki (8-1) vs. Martin Zawada (29-15-1)

Pozostałe

65,8 kg: Salahdine Parnasse (14-0-1) vs. Daniel Torres (11-4) – o pas mistrzowski
77,1 kg: Uros Jurisić (11-0) vs. Shamil Musaev (14-0)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. czungumangu

    7 stycznia 2021 at 22:43

    Szkoda, że przy zestawieniach KSW nie ma lakonicznych zdań o wstępnym typie Panie Bartłomieju ;p

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply