Biznes MMA UFCUFC

Ujawniono szacunkowe dane nt. sprzedaży PPV gali UFC 263

Światło dzienne ujrzały szacowane wyniki sprzedaży PPV zeszłotygodniowej gali UFC 263, która odbyła się w Glendale.

Galę UFC 263 uświetniło rewanżowe starcie na szczycie kategorii średniej pomiędzy Israelem Adesanyą i Marvinem Vettorim, pewnie na punkty wygrane przez Nigeryjczyka. W co-main evencie doszło do zmiany na tronie wagi muszej – świetnie dysponowany Brandon Moreno poddał Deivesona Figueiredo.

Największą gwiazdą wydarzenia był jednak powracający po półtorarocznej przerwie Nate Diaz, który przegrał co prawda z Leonem Edwardsem, ale w ostatniej minucie zawodów poderwał fanów na nogi, będąc bliskim odwrócenia losów walki.

Wedle doniesień Sports Business Journal, w Stanach Zjednoczonych sprzedano blisko 500 tys. subskrypcji PPV. Do tego należy doliczyć około 100 tys. sprzedanych poza Stanami Zjednoczonymi.

Poprzednia numerowana gala – UFC 262 z Charlesem Oliveirą i Michaelem Chandlerem w rolach głównych – sprzedała około 300 tys. PPV na terenie Stanów Zjednoczonych, podczas gdy UFC 261 z rewanżem Kamaru Usmana z Jorge Masvidalem – ponad 700 tys.

Jeśli chodzi po poprzednie numerowane gale z nigeryjskim mistrzem w roli głównej, to UFC 259, gdzie przegrał z Janem Błachowiczem, sprzedało ok. 600 tys. PPV w Stanach Zjednoczonych i dodatkowe 200 tys. międzynarodowo. Z kolei gala UFC 253, w ramach której zdemolował Paulo Costę sprzedała ok. 700 tys. PPV na świecie – ile dokładnie w Stanach Zjednoczonych, nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button