UFC odwiedzi Pittsburgh, Brunson vs. Carneiro pierwszą walką

Po kilkuletniej przerwie UFC ponownie zawita do Pittsburgha. Derek Brunson vs Roan Carneiro pierwszą ogłoszoną walką.

Największa organizacja na świecie odwiedzi Pittsburgh z galą z cyklu Fight Night 21 lutego. Będzie to 82 event sygnowany tym podtytułem.

Poprzednio UFC odwiedziło Consol Energy Center 26 czerwca 2011 roku. Atrakcją wieczoru był pojedynek Cheicka Kongo z Patem Barry’m, zakończony nokautem w pierwszej rundzie.

– To się nazywa comeback!

Pierwszym ogłoszonym pojedynkiem jest starcie w wadze średniej pomiędzy Derekiem Brunsonem (14-3) a Roanem Carneiro (20-9).

Niedoszły rywal Krzysztofa Jotki, dysponujący mocnymi zapasami Brunson, może obecnie pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu, w tym dwa ostatnie odniósł przez nokaut w pierwszej rundzie (Sam Alvey i Ed Herman). Łącznie w oktagonie stoczył sześć walk i tylko Yoel Romero (10-1) znalazł na niego sposób.

Doświadczony, 37-letni Brazylijczyk wrócił do UFC w lutym tego roku po siedmiu latach przerwy. Pokazał się z bardzo dobrej strony, dusząc zaprawionego w bojach Marka Munoza (14-6) w zaledwie minutę i 40 sekund.

Walka będzie miała duże znaczenie dla rankingu wagi średniej – Amerykanin jest obecnie notowany na miejscu trzynastym, a Brazylijczyk na piętnastym. Przed zwycięzcą otworzy się szansa na walkę ze ścisłą czołówką.