UFC

UFC Montevideo: cztery nowe walki dodane na galę UFC w Urugwaju

W ostatnich dniach pierwsza historyczna gala UFC w Urugwaju – zaplanowane na 10 sierpnia w Montevideo UFC on ESPN+ 14 – została uzupełniona o kilka walk, w tym danie główne.

W walce wieczoru urugwajskiego wydarzenia dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy mistrzynią wagi muszej Valentiną Shevchenko (17-3) i Liz Carmouche (13-6).

Obie zmierzyły się po raz pierwszy w 2010 rok. Amerykanka zadała wówczas Kirgizce pierwszą w karierze porażkę, choć doszło do tego w kontrowersyjnych okolicznościach. Shevchenko jest bowiem przekonana, że kopnięcie z pleców, jakim rozcięła ją wówczas rywalka, co doprowadziło do przerwania walki, było nieprzepisowe.

Trudno nie upatrywać w mistrzyni zdecydowanej faworytki w rewanżu. Jest znacznie sprawniejsza w stójce, a i nie powinna odstawać w zapasach i parterze, górując też nad pretendentką w obszarze kondycyjnym.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Valentina Shevchenko – 1.15
Liz Carmouche – 5.00

Wstępny typ:

Valentina Shevchenko

Zobacz także: Khabib wyjaśnia, dlaczego zwycięstwa nie cieszą go już tak bardzo jak kiedyś

W kategorii półśredniej niepokonany Rosjanin Alexey Kunchenko (20-0), który wygrał już dwie walki w oktagonie amerykańskiego giganta, skrzyżuje rękawice z mogącym pochwalić się takim samym osiągnięciem w UFC Laureano Staropolim (9-1).

Argentyńczyk to młody, brawurowo i aktywnie walczący stójkowicz, który wysokim tempem może sprawić Rosjaninowi sporo problemów, ale kto wie, czy solidna, poukładana i wyrachowana stójka Kunchenki nie okaże się dla niego barierą nie do pokonania.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexey Kunchenko – 1.65
Laureano Staropoli – 2.15

Wstępny typ:

Alexey Kunchenko

W wadze lekkiej dojdzie do starcia dwóch zawodników powracających po porażkach w debiutach. Rozbity szybko przez Magomeda Mustafaeva Rafael Fiziev (6-1) stanie naprzeciwko Alexa da Silvy (20-2), który powraca do swojej naturalnej kategorii po przegranym debiucie w 170 funtach z Alexandrem Yakovlevem.

Kirgiz powinien mieć przewagę w stójce, ale jeśli nie będzie w stanie uchronić się przed parterowymi zapędami Brazylijczyka, może czekać go długi – lub krótki – wieczór.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Rafael Fiziev – 1.60
Alex da Silva – 2.25

Wstępny typ:

Rafael Fiziev

Wreszcie w wadze ciężkiej obejrzymy w akcji dwóch debiutantów – uchodzący za nie lada stójkowy talent Cyril Gane (3-0), który walczy zawodowo w MMA od ledwie roku, pójdzie w bój z również niepokonanym Raphaelem Pessoą (9-0). Obaj pierwotnie mieli zmierzyć się pod flagą organizacji TKO, ale ostatecznie skrzyżują pięści w oktagonie.

Na papierze starcie nie wydaje się szczególnie skomplikowane – w obszarze kickbokserskim karty rozdawać powinien Francuz, w parterze zaś Brazylijczyk. Mając jednak na uwadze, że obaj debiutują, a w wadze ciężkiej najdrobniejszy błąd może okazać się ostatnim, trudno wskazać tutaj zdecydowanego faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Cyril Gane – 1.50
Raphael Pessoa – 2.50

Wstępny typ:

Cyril Gane

Rozpiska UFC on ESPN+ 14

Walka wieczoru

125 lbs: Valentina Shevchenko (17-3) vs. Liz Carmouche (13-6)

Pozostałe

265 lbs: Cyril Gane (3-0) vs. Raphael Pessoa (9-0)
185 lbs: Oskar Piechota (11-1-1) vs. Rodolfo Vieira (5-0)
115 lbs: Tecia Torres (10-4) vs. Marina Rodriguez (11-0-1)
170 lbs: Alexey Kunchenko (20-0) vs. Laureano Staropoli (9-1)
125 lbs: Raulian Paiva (18-2) vs. Rogerio Bontorin (15-1)
125 lbs: Ashlee Evans-Smith (6-4) vs. Taila Santos (15-1)
135 lbs: Geraldo de Freitas (12-4) vs. Chris Gutierrez (13-3-1)
125 lbs: Rachael Ostovich (4-5) vs. Veronica Macedo (5-3-1)
145 lbs: Enrique Barzola (15-4-1) vs. Bobby Moffett (14-4)
155 lbs: Rafael Fiziev (6-1) vs. Alex da Silva (20-2)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Thanks a lot, Lots of info.

    If you loved this short article and you would like to get a lot more data regarding Is it safe to travel to the Ukraine 2018 or How do you travel and go to school kindly visit our own web site.

Dodaj komentarz

Back to top button