Tyson Fury zapowiedział przejście do MMA i treningi z Conorem McGregorem

Charyzmatyczny bokser Tyson Fury niespodziewanie zdradził plany spróbowania sił w MMA – jeszcze w tym roku.

Jeden z najlepszych bokserów wagi ciężkiej na świecie Tyson Fury zapowiedział zmianę dyscypliny – chce mianowicie spróbować swoich sił w MMA, do czego ma go przygotować… Conor McGregor.

Zobacz także: Conor McGregor apeluje do „najlepszego boksera P4P”, aby przeszedł do MMA

Sposobiący się do czwartkowej gali WWE w Arabii Saudyjskiej, gdzie stanie do walki z Braunem Strowmanem, zdradził takie właśnie rewelacje w najnowszym wywiadzie ze Sky Sports.

Zbliża się coś wielkiego po tym – nawet większe niż to.

– powiedział Brytyjczyk 31-latek.

Możemy obejrzeć Tysona Fury’ego debiutującego w tym roku w MMA. To inny świat, ale jak powtarzam, Tyson Fury przejmuje stery.

Przygotowania do debiutanckiego boju Brytyjczyk chciałby odbyć w Dublinie u boku wspomnianego Conora McGrgora. Obaj zawodnicy kilka lat temu nie pałali do siebie wielką sympatią – Fury zarzucał Irlandczykowi kopiowanie swojego stylu – ale to już przeszłość. Od dłuższego już czasu nie szczędzą sobie komplementów.

Rozmawiałem o tym z Conorem. Jest gotowy, aby mnie trenować. Będzie dobrze.

– powiedział Tyson.

Powiedział, żebym przyjechał trenować do Dublina, gdy tylko znajdę trochę czasu i będę gotowy. Nie mogę się doczekać. Wykorzystam tę propozycję z jego strony. Kto wie, może nawet wystąpimy razem.

Brytyjski bokser nie ma wątpliwości, że doskonale odnalazłby się w brutalnej formule MMA.

Wywodzę się z rodu mistrzów walk na gołe pięści.

– stwierdził.

Doznawanie obrażeń, pełno krwi to dla mnie nic nowego, co widać było w ostatniej walce. To wszystko część mojego dziedzictwa. Marzy mi się, aby tam wejść i kogoś zlać.

W przeszłości Tyson Fury nie raz, nie dwa wypowiadał się już na temat MMA. Zapytany w maju tego roku o potencjalną walkę w boksie oraz w MMA z garnącym się wówczas między liny Francisem Ngannou, nie pozostawił w temacie żadnych wątpliwości.
(Walka bokserska) nie stanowiłaby dla mnie wyzwania.

– stwierdził wówczas Fury.

Bokserscy mistrzowie świata nie stanowią dla mnie wyzwania, więc wątpię, aby zawodnik MMA mógł rzucić mi wyzwanie w bokserskiej walce. Podobnie jak ja prawdopodobnie nie mógłbym rzucać mu wyzwania w MMA. To kompletnie różne sporty. Pomimo iż w obu jest stójka, są zupełnie odmienne. Boks to nie MMA i MMA to z całą pewnością nie boks. Dwie zupełnie inne gry.

Jak widzieliśmy wiele, wiele razy, gdy zawodnicy MMA idą do boksu, przegrywają. Gdy bokserzy idą do MMA, też przegrywają. W tej grze nie możesz być jednocześnie mistrzem świata w boksie i mistrzem świata w MMA. To tak nie działa. Dwa różne sporty.

Czyżby zatem Gypsy King, który ma jeszcze wiele do zawojowania w boksie, zdanie jednak zmienił? Tego nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że Conor McGregor chce w grudniu zorganizować charytatywną galę MMA w Dublinie. Niewykluczone, że właśnie do występu w tego rodzaju wydarzeniu nawiązuje Tyson Fury.

Obstawiaj wszystkie walki UFC 244 na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC 244: Masvidal vs. Diaz – transmisja, rozpiska, informacje

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply