Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC Vegas: Yusuff vs. Barboza

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Yusuff vs. Barboza, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Vegas: Yusuff vs. Barboza rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 1:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Andre Petroski (10-1) vs. Michel Pereira (28-11)

Kursy bukmacherskie: Andre Petroski vs. Michel Pereira 2.59 – 1.45


Bartłomiej Stachura: sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Starcie to zapowiada się na klasyczną konfrontacje stójkowicza z uderza… tj. oczywiście – grapplerem. Michel Pereira przenosi się do wagi średniej, co oczywiście rodzi pewne pytania. Z drugiej strony, Andre Petrosk wziął tę walkę w zastępstwie, co rodzi jeszcze więcej pytań.

Walka ta jest o tyle trudna do wytypowania, że ani nie mam zaufania do defensywy zapaśniczej Pereiry, ani do stójki Petroskiego. Oznacza to, że wszystko się może zdarzyć – być może Brazylijczyk z dziecinną łatwością znokautuje Amerykanina. A może Petroski będzie zamiatał oktagon Pereirą. To możliwe!
Za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam jednak ten, w którym metodycznie ostatnio walczący Pereira – tj. dobrze kontrolujący dystans – zdoła wybronić się przed większością podejść zapaśniczych Petroskiego, okolicznościowo doskakując z pojedynczymi ciosami czy kopnięciami. Jego przewaga szybkości oraz kondycji – jest dynamiczny i przenosi się do 185 funtów – przesądzi.

Zwycięzca: Michel Pereira przez (T)KO

135 lb: Jonathan Martinez (18-4) vs. Adrian Yanez (16-4)

Kursy bukmacherskie: Jonathan Martinez vs. Adrian Yanez 1.80 – 1.92


Bartłomiej Stachura: kapitalnie zapowiadające się starcie pomiędzy dwoma uderzaczami, którzy walczą jednak zupełnie inaczej. Jonathan Martinez to zawodnik wyróżniający się przede wszystkim w obszarze technik nożnych – piekielnie mocno rąbie na wszystkich wysokościach. Robi też kapitalny użytek z kolan, a gdy trzeba zaprzęga do działania klincz i zapasy.

Adrian Yanez? Bokser z piekielnie szybkimi rękami i ze smykałką do kontruderzeń. Owszem, tu i ówdzie wplecie w swoje poczynania jakieś wysokie kopnięcie, ale najważniejszą robotę wykonuje pięściami w półdystansie.

Jako że nie spodziewam się, aby o wyniku tej walki przesądziły zapasy, to pytanie brzmi – kto będzie w stanie utrzymać korzystny dla siebie dystans w stójce? Pewnikiem jest, że to Yanez musi nacierać, aby ograniczyć kopnięcia Martineza. Problem jednak w tym, że to zawodnik, który lubi oddawać pole, czając się na ciosy w kontrze. Taka taktyka tutaj oznacza natomiast okrutne okopanie przez Martineza.

A zatem technika bokserska, finezja i szybkość Yaneza czy twarde muay thai i siłą Martineza? Bez najmniejszego przekonania stawiam na zawodnika, którego uważam za minimalnie twardszego i charakterniejszego, gdy robi się ciężko – jest nim Adrian Yanez. Pomimo nokautu w ostatniej walce, przepędzi demony przeszłości, odrobinę podkręci agresję i w szermierce na pięści pokaże swoją wyższość.

Zwycięzca: Adrian Yanez przez decyzję

145 lb: Sodiq Yusuff (13-2) vs. Edson Barboza (23-11)

Kursy bukmacherskie: Sodiq Yusuff vs. Edson Barboza 1.60 – 2.34


Bartłomiej Stachura: starcie to zapowiada się na skomplikowane dla Edsona Barbozy przede wszystkim dlatego, że Sodiq Yusuff to zawodnik, który uwielbia wywierać presję. Tacy natomiast przeciwnicy zawsze sprawiali najwięcej problemów Brazylijczykowi – kopanie ze wstecznego, gdy przestrzeni mało, jest bowiem trudne.

Owszem, Barboza potrzebuje dosłownie odrobinę przestrzeni, aby znokautować dowolnego rywala – na każdy w zasadzie możliwy sposób – więc nie jest tak, że został tutaj rzucony na pożarcie. Ostatnio Billy Quarantillo także postawił sobie za cel wściekłą agresję, nacierając furiacko na Brazylijczyka – i skończył znokautowany.Nigeryjczyk walczy jednak nieco inaczej – nie atakuje na przysłowiową pałę i jest znacznie bardziej odpowiedzialny w defensywie. Sam zresztą dysponuje potężnymi lowkingami. Ma też dobry klincz, może poszukać zapasów.

W pierwszej rundzie 37-letni Barboza może mieć swoje momenty – może nawet wygrać, bo przypomnę, że Nigeryjczyk wraca po rocznej przerwie, wobec czego w pierwszych minutach może być odrobinę niewyraźny – ale z czasem metodyczna presja ze strony Yusuffa zacznie sprawiać mu problemy, drenując jego zasoby kondycyjne. Nigeryjczyk wygra na punkty.

Zwycięzca: Sodiq Yusuff przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Yusuff - Barboza
1.60 - 2.34

Yusuff
Maia - Araujo
1.63 - 2.17

Maia
Martinez - Yanez
1.80 - 1.92

Yanez
Pereira - Petroski
1.45 - 2.59

Pereira
Rodriguez - Saaiman
1.65 - 2.13

Rodriguez
Elkins - Brown
2.45 - 1.50

Brown
Lisboa - Oliveira
1.28 - 3.40

Lisboa
McKinney - Marotte
1.14 - 5.05

McKinney
Alekseeva - Dixon
2.22 - 1.60

DIxon
Gutierrez - Alatengheili
1.27 - 3.47

Gutierrez
Yoder - Ducote
3.63 - 1.25

Ducote
Ostatnia gala5-5
Łącznie2895-1572
Poprawne64,80 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button