UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Waterson vs. Hill

Analizy i typowanie najciekawszych walk gali UFC FN: Waterson vs. Hill, która odbędzie się w Las Vegas.

Gala rozpocznie się dziś o godzinie 23:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass. Transmisja z karty głównej od 2:00 na Polsat Sport.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

145 lbs: Billy Quarantillo (14-2) vs. Kyle Nelson (13-3)

Bartłomiej Stachura: Sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Kyle Nelson będzie miał na zwycięstwo pierwszą rundę – a może nawet tylko jej pierwsze 2-3 minuty. Jeśli nie zdoła w tym czasie skończyć Billy’ego Quarantillo – i to w zasadzie wyłącznie w stójce, bo nie spodziewam się, aby był w stanie złapać go w poddanie – czekają go ciężkie chwile.

Quarantillo to bowiem typ agresywnego, wywierającego gigantyczną presję grapplera. Dobre zapasy, świetne kotły, bardzo wysoka aktywność. Zamęcza swoich rywali, nie dając im ani chwili wytchnienia.

Nie spodziewam się, aby inaczej było w tym pojedynku. Billy przetrwa pierwsze minuty, klejąc się prawdopodobnie do rywala w klinczu. Nelson będzie miał sporo sił, więc może wybronić pierwsze próby zapaśnicze – ale potem niezmordowany Quarantillo przejmie stery pojedynku w swoje ręce, albo dominując rywala z góry, albo go poddając.

Zwycięzca: Billy Quarantillo przez poddanie

155 lbs: Alan Patrick (15-2) vs. Bobby Green (26-10-1)

Bartłomiej Stachura: Alan Patrick nie był widziany w akcji od dwóch lat – dostał wówczas srogie lanie od Scott Holtzmana. Borykał się z problemami zdrowotnymi. Jego najmocniejszą stroną są zdecydowanie zapasy, co w starciu z Bobbym Greenem – naprawdę solidnym w tym obszarze – nie wróży mu łatwej przeprawy.
Amerykanin wziął co prawda ten pojedynek w zastępstwie, ale nie sądzę, aby miało to większe znaczenie. Kondycyjnie zawsze prezentuje się dobrze – w przeciwieństwie do Brazylijczyka. Gabaryty Patricka mogą stanowić pewne utrudnienie dla Greena, ale od strony technicznej Amerykanin jest dużo lepszy. Utrzymując walkę na nogach, będzie rozbijał poszukującego z coraz większą desperacją parteru rywala. Znokautuje go lub pokona decyzją sędziowską.

Zwycięzca: Bobby Green przez decyzję

205 lbs: Ed Herman (24-14) vs. Mike Rodriguez (14-4)

Bartłomiej Stachura: Przyznam szczerze, że nieco dziwią mnie kursy bukmacherskie tak wyraźnie faworyzujące Mike’a Rodrigueza, który wziął ten pojedynek w zastępstwie. Owszem, Rodriguez w obszarze stójkowym będzie w pierwszej odsłonie bardzo groźny – uderza i kopie bardzo mocno, nieźle odnajdując się też w klinczu – ale jeśli walka wejdzie w drugą rundę… Cóż, Rodriguez nigdy żelaznymi płucami się nie wyróżniał, podczas gdy Herman pomimo prawie 40-stki na karku, w rundach drugiej i trzeciej nadal potrafi nacierać, rozpuszczać ręce, pozostawać relatywnie aktywnym.

Daleki jestem wobec tego od skreślania Eda Hermana. Jeśli przetrwa pierwszą rundę, do drugiej nie wychodząc w opłakanym stanie, spokojnie może skończyć z ręką w górze, dręcząc rywala nie tylko w stójce, ale też w parterze, gdzie powinien rozdawać karty. Jednak za najbardziej prawdopodobny scenariusz uznaję mimo wszystko ten, w którym przewagi kickbokserska, szybkościowa i gabarytowa Rodrigueza zapewniają mu zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie.

Zwycięzca: Mike Rodriguez przez (T)KO

155 lbs: Khama Worthy (16-6) vs. Ottman Azaitar (12-0)

Bartłomiej Stachura: Khama Worthy jest w tym zestawieniu znacznie wszechstronniejszym i lepszym technicznie uderzaczem. Ottman Azaitar będzie miał prawdopodobnie – choć głowy bym za to nie dał! – przewagę szybkościową, ale w każde niemal uderzenie wkłada maksymalną moc, lubując się w prawym sierpie, co czyni go mocno przewidywalnym. Amerykanin potrafi natomiast kąsać prostymi, składać je w krótkie kombinacje, straszyć kopnięciami na głowę, terroryzować lowkingami. Nieźle czuje się też w kontrach.Ba, także w obszarze zapaśniczo-parterowym – gdyby doszło do rywalizacji w tych elementach – faworyzuję Worthy’ego. Azaitar będzie bardzo groźny na początku, ale nie sądzę, aby był w stanie ustrzelić nieźle kontrolującego dystans i dysponującego sporą przewagą gabarytów – także zasięgu – Amerykanina.

W drugiej lub trzeciej rundzie Khama Worthy skończy wymęczonego już – bo przyzwyczajonego do szybkiego rozstrzygania pojedynków i źle zarządzającego bakiem z paliwem – Ottmana Azaitara uderzeniami.

Zwycięzca: Khama Worthy przez (T)KO

115 lbs: Michelle Waterson (17-8) vs. Angela Hill (12-8)

Bartłomiej Stachura: Bóg jeden raczy wiedzieć, jak potoczy się ta walka! Angela Hill będzie miała po swojej stronie przewagę zasięgu i prawdopodobnie stójkową, ale Michelle Waterson powinna rozdawać karty w parterze – a może także w obszarze zapaśniczym i klinczu.
W 3-rundowym pojedynku faworyzowałbym Hill, ale jako że walka rozegra się na 25-minutowym dystansie, minimalnie więcej szans daję bardziej doświadczonej i mającej za sobą starcia z mocniejszymi przeciwniczkami Waterson.

Zwycięzca: Michelle Waterson przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Waterson - Hill
1.95 - 1.80

Waterson
Worthy - Azaitar
1.71 - 2.05

Worthy
Lee - Modafferi
1.29 - 3.30

Lee
Herman - Rodriguez
2.75 - 1.40

Rodriguez
Patrick - Green
3.25 - 1.30

Green
Nelson - Quarantillo
2.95 - 1.35

Quarantillo
Eubanks - Avila
3.10 - 1.32

Avila
Croom - Roberts
4.20 - 1.19

Roberts
Martinez - Romanov
3.90 - 1.22

Romanov
Weaver - Turner
3.90 - 1.21

Turner
Ivy - Barberena
2.80 - 1.39

Barberena
Kish - Mazo
2.75 - 1.40

Mazo
Ostatnia gala3-4
Łącznie1861-1037
Poprawne64,21 %

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button