Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Volkov vs. Rozenstruik

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Volkov vs. Rozenstruikl, która odbędzie się w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Od strong>20:00 galę pokazywać będzie Polsat Sport Fight. Karta główna od 22:00 na Polsat Sport Fight, Polsat Sport News UFC Fight Pass i eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

115 lb: Karolina Kowalkiewicz (12-7) vs. Felice Herrig (14-9)

Kursy bukmacherskie: Karolina Kowalkiewicz vs. Felice Herrig 2.01 – 1.80


Bartłomiej Stachura: rewanż z milionem znaków zapytania! Obie zawodniczki najlepsze lata kariery mają już za sobą, a przegrana prawdopodobnie pożegna się z UFC. Polka poległa w pięciu ostatnich walkach, będzie to dla niej powrót po 10 miesiącach. Z kolei Felice Herrig nie była widziana w akcji od prawie dwóch lat, a ostatnie trzy starcia skończyła na tarczy.
W pierwszej potyczce, która odbyła się cztery lat temu, Karolina rozdawała karty przede wszystkim w klinczu, gdzie trafiała kolanami i łokciami. W obszarze stójkowym walka była wyrównana.

Nie wykluczam tutaj żadnego rezultatu, ale… Stawiam na to, że jednak aktywniejsza ostatnimi czasy i bardziej zdeterminowana – vide obóz przygotowawczy w American Top Team – Kowalkiewicz ponownie pokona koncentrującą się przede wszystkim na działalności na Only Fans Amerykankę. Prawdopodobnie znów rozdawać będzie karty w klinczu, szukając od czasu do czasu obaleń.

Zwycięzca: Karolina Kowalkiewicz przez decyzję

145 lb: Movsar Evloev (15-0) vs. Dan Ige (15-5)

Kursy bukmacherskie: Movsar Evloer vs. Dan Ige 1.20 – 4.56


Bartłomiej Stachura: Dan Ige to solidny zawodnik. Jak na Hawajczyka przystało, twardy, charakterny, z wielkim sercem do walki. Ma solidne zapasy i dobry parter, a w stójce dysponuje naprawdę ciężkimi pięściami, choć jego bilans na to nie wskazuje. Jest też już zaprawionym w bojach weteranem – pod sztandarem UFC stoczył bowiem już jedenaście walk, mierząc się z kilkoma mocnymi rywalami.

Rzecz jednak w tym, że Movsar Evloev to materiał na mistrza. O ile w aspektach stójkowych czeka go jeszcze sporo pracy – i tam będzie groziło mu największe zagrożenie ze strony sprawnego w sztuce kontruderzeń Ige – to póki co nie miało to większego znaczenia, bo większość swoich rywali zamęczył zapaśniczo. Ingusz jest w zasadzie nie do poddania. To absolutny gigant, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju kotły zapaśnicze i kulanki parterowe.

Od pierwszych sekund Evloev narzuca bardzo mocne tempo – czasami tak mocne, że w trzeciej rundzie łapie zadyszkę, vide pojedynek z Hakeemem Dawodu.O ile nie skreślam całkowicie Ige w szermierce na pięści i kopnięcia – tam może być naprawdę groźny! – to jednak w aspektach zapaśniczo-parterowych widzę niemałą przewagę po stronie mającego za sobą kolejny okres przygotowawczy w ATT Rosjanina. Skoro Chan Sung Jung – niezły ale nie wybitny zapaśnik i mocny grappler – był w stanie przewracać i długimi fragmentami kontrolować Hawajczyka z góry, to tym bardziej uczyni to Movsar Evloev.

Zwycięzca: Movsar Evloev przez decyzję

265 lb: Alexander Volkov (34-10) vs. Jairzinho Rozenstruik (12-3)

Kursy bukmacherskie: Alexander Volkov vs. Jairzinho Rozenstruik 1.63 – 2.28


Bartłomiej Stachura: pomimo iż zmienił sztab treningowy przed tą walką, co świadczyć może o dalszym poszukiwaniu nowych rozwiązań, poddaję w wątpliwość determinację i głód walki zaprawionego już w bojach Alexandra Volkova. O ile porażka z Cirylem Gane żadnej ujmy mu nie przynosi, to już styl zwycięstwa z Marcinem Tyburą – dostawał w stójce! – oraz porażki z Tomem Aspinallem dają do myślenia. Rosjanin w ostatnich dwóch walkach wyglądał naprawdę słabo.

Tutaj będzie oczywiście miał po swojej stronie przewagę gabarytów i prawdopodobnie aktywności – a także oczywiście doświadczenia! – ale szczerze mówiąc, Jairzinho Rozenstruik pokazał w ostatnich dwóch starciach, że nie jest już tak biernym kontruderzaczem. Potrafi wywrzeć presję, zamknąć rywala na ogrodzeniu, zainicjować atak. W stójce będzie oczywiście musiał uważać na długie proste Rosjanina, jego frontalne kopnięcia na korpus czy kolana, ale… Surinamczyk to zaprawiony w bojach kickbokser. Będzie tutaj prawdopodobnie sporo szybszy, a i sam posiada spory wachlarz technik.
Niewykluczone, że Drago poszuka tutaj obaleń, ale mają na uwadze pojedynki Bigi Boia z Cirylem Gane oraz Curtisem Blaydesem – był w stanie wrócić do stójki! – mam poważne wątpliwości, czy będzie w stanie przewracać Surinamczyka. Ba! Zaryzykuję tezę, że mały oktagon będzie faworyzował tutaj właśnie Rozenstruika – Surinamczyk będzie bowiem tutaj agresorem, zdając sobie sprawę, że przewaga gabarytów Rosjanina jest zbyt duża, aby bawić się w metodyczny kickboxing na środku ogrodzenia.

Nie skreślam oczywiście Volkova. Kto wie, może dwie ostatnie walki były jednak wypadkiem przy pracy – Polaka zlekceważył, a Aspinall to kawał zawodnika – i wypunktuje Rozenstruika, ale… Za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam jednak ten, w którym Rozenstruik funduje mu to samo, co kilka lat temu zafundował mu Lewis. Ustrzeli go kontrą – a Surinamczyk naprawdę ma czym uderzyć.

Zwycięzca: Jairzinho Rozenstruik przez (T)KO

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Volkov - Rozenstruik
1.63 - 2.28

Rozenstruik
Ige - Evloev
4.56 - 1.20

Evloev
Trizano - Almeida
1.40 - 2.96

Trizano
Osbourne - Adashev
1.55 - 2.45

Osboourne
Menifield - Mozharov
1.42 - 2.87

Menifield
Botelho - Silva
2.01 - 1.80

Silva
Herrig - Kowalkiewicz
1.80 - 2.01

Kowalkiewicz
Solecki - da Silva
1.53 - 2.51

Solecki
Jackson - Argueta
1.17 - 5.05

Jackson
Molina - Zhumagulov
1.55 - 2.45

Molina
Gravely - Munoz Jr.
1.72 - 2.12

Munoz Jr.
Saint-Denis - Stolze
1.63 - 2.28

Saint-Denis
Blanchfield - Aldrich
1.15 - 5.46

Blanchfield
Michailidis - Fakhretdinov
3.21 - 1.35

Fakhretdinov
Ostatnia gala7-4
Łącznie2423-1328
Poprawne64,59 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Polsat Sport zabrał głos…

    „Warto dodać, że reprezentujący Rosję Alexander Volkov za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych sprzeciwił się działaniom wojennym podejmowanym przez jego kraj na terytorium Ukrainy. Dlatego jego pojedynek z Rozenstruikiem zostanie pokazany. ”

    Natomiast nie wiem jak wygląda sytuacja z pojedynkiem Ige vs Evloev.

Dodaj komentarz

Back to top button