Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Rodriguez vs. Lemos

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Rodriguez vs. Lemos.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Fight Night: Kattar vs. Allen rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 00:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Mark Madsen (12-0) vs. Grant Dawson (18-1-1)

Kursy bukmacherskie: Mark Madsen vs. Grant Dawson 2.76 – 1.45


Bartłomiej Stachura: nie jest to łatwa do wytypowania walka! Młodszy o dekadę Grant Dawson to zawodnik znacznie aktywniejszy zarówno w stójce, jak i w parterze, ale wcale nie musi to zapewnić mu zwycięstwa. W obszarze kickbokserskim defensywa Amerykanina jest bowiem dziurawa jak szwajcarski ser. W zasadzie uderzenia wykorzystuje on niemal wyłącznie w charakterze narzędzia służącego przeniesieniu walki do parteru. Mark Madsen uderza znacznie mocniej, jest bardziej odpowiedzialny w stójkowej defensywie i zaryzykowałbym tezę, że lepszy tamże pod kątem technicznym.
Jak natomiast starcie to zapowiada się pod kątem zapaśniczym? Otóż, skomplikowanie… Duńczyk to naprawdę solidny wrestler z olimpijskim doświadczeniem. Silny jak tur. W swoich poczynaniach konserwatywny. Dawson obala znacznie chętniej, a czasami wręcz wciąga rywali do gardy, szukając następnie przetoczeń. Podobnie jak na nogach, tak i w walce na chwyty jest znacznie aktywniejszy, podejmując też większe ryzyko.

Absolutnie jednak nie wykluczam scenariusza, w którym Madsen w stójce trafia mocniejszymi uderzeniami, będąc w stanie zneutralizować zapaśnicze zapędy Dawsona. To jak najbardziej możliwe! I, jasny gwint, na taki właśnie scenariusz postawię. Duńczyk swoje lata ma, podczas gdy Dawson niewątpliwie z walki na walkę powinien się poprawiać, ale także mając na uwadze aspekty kondycyjne, typ na Madsena się broni. Będzie niespodzianka!

Zwycięzca: Mark Madsen przez decyzję

170 lb: Neil Magny (26-9) vs. Daniel Rodriguez (17-2)

Kursy bukmacherskie: Neil Magny vs. Daniel Rodriguez 1.80 – 2.01


Bartłomiej Stachura: nie spodziewam się, aby którykolwiek z zawodników był w stanie zdominować tutaj drugiego pod kątem zapaśniczo-parterowym. Starcie to zatem najprawdopodobniej rozegra się w stójce – pytanie jednak: w jakim jej obszarze?

Rzecz bowiem w tym, że o ile kapitalne gabaryty Magny’ego stanowić będą oczywiście jego cenny atut w szermierce na pięści i kopnięcia, to jednak zdecydowanie wyżej cenię sobie technikę stójkową – zwłaszcza pięściarską – Rodrigueza. Choćby Griffin pokazał niedawno, że Magny jest do ogrania na nogach – skupiał się na kontrach, wielokrotnie zaskakując nieco drewnianego w swoich poczynaniach rywala. Daniel Rodriguez jak najbardziej jest w stanie pójść jego śladami, dokładając też lowkingi – Magny gigantem obrony przed takowymi nie jest.Droga do zwycięstwa Neila nie jest skomplikowana – musi wciągnąć rywala w klinczerskie szachy. Albo dopadać go w klinczu, zamykać na ogrodzeniu, ale na tyle utrudnić poczynania w stójce, by Rodriguez sam wpadł w sidła, próbując szczęścia w walce na chwyty na ogrodzeniu.

Absolutnie nie wykluczam tutaj żadnego z powyższych scenariuszów. Za minimalnie bardziej prawdopodobny uznaję jednak ten pierwszy. Solidnie zawsze dysponowany kondycyjnie – a zatem wytrącający z ręki rywala cenny atut – Rodriguez pójdzie po rozum do głowy, unikając klinczu – i jeśli nawet tu i ówdzie inkasował będzie jakieś proste ze strony Magny’ego, to z czasem znajdzie drogę do kontruderzeń.

Zwycięzca: Daniel Rodriguez przez decyzję

115 lb: Marina Rodriguez (16-1-2) vs. Amanda Lemos (12-2-1)

Kursy bukmacherskie: Marina Rodriguez vs. Amanda Lemos 1.40 – 2.96


Bartłomiej Stachura: Amanda Lemos uderza mocniej i jest groźniejsza w parterze, ale Marina Rodriguez to sprawniejsza technicznie kickbokserka ze znacznie bogatszym arsenałem uderzeń oraz – co bardzo ważne – solidną kondycją oraz dużym sercem do walki. Daję zatem Lemos dwie rundy na skończenie walki – jeśli tego nie uczyni, jej stery zacznie przejmować Rodriguez, która wygra na punkty albo w mistrzowskich rundach ubije krajankę.
Zwycięzca: Marina Rodriguez przez decyzję

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Rodriguez -Lemos
1.40 - 2.96

Rodriguez
Magny - Rodriguez
1.80 - 2.01

Rodriguez
Ulanbekov - Maness
1.42 - 2.87

Ulanbekov
Sherman - Parisian
1.90 - 1.90

Perisian
Dawson - Madsen
1.45 - 2.76

Madsen
Maverick - Young
1.13 - 5.96

Maverick
Bautista - Lopez
1.30 - 3.53

Bautista
Sholinian - Munoz Jr.
2.96 - 1.40

Munoz Jr.
Candelario - Hadley
3.21 - 1.35

Hadley
Vidal - Pascual
1.76 - 2.06

Vidal
Viana - Frey
1.70 - 2.15

Viana
Minner - Nuerdanbieke
2.87 - 1.42

Nuerdanbieke
Ostatnia gala5-6
Łącznie2570-1408
Poprawne64,60 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button