UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Ladd vs. Dumont

Analizy najciekawszych walk sobotniej gali UFC Fight Night, którą zwieńczy starcie Nurmy Dumont z Aspen Ladd.
Gala rozpocznie się w sobotę o godzinie 22:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 01:00 na Polsat Sport, w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Andrew Sanchez (12-6) vs. Bruno Silva (20-6)

Kursy bukmacherskie: Andrew Sanchez vs. Bruno Silva 2.24 – 1.65

Bartłomiej Stachura: Andrew Sanchez to lepiej technicznie poukładany zawodnik, który jest też wszechstronniejszy – wielokrotnie kładł swoich rywali w UFC na plecach, podczas gdy sam obalony nie został jeszcze nigdy.

Problem w tym, że Bruno Silva to oktagonowy rzeźnik. Nieszczególnie co prawda odpowiedzialny w defensywie, ale trudny do rozczytania w stójce, gdzie wykorzystuje pełen arsenał uderzeń – od ciosów przez kopnięcia po łokcie i kolana. Spodziewam się, że Brazylijczyk będzie tutaj stroną atakującą, co może okazać się dla niego korzystne pod kątem kondycyjnym – na wstecznym trudniej bowiem zachować paliwo w baku.
Ostatnie starcie Silvy z Turmanem stanowić może przesłankę wskazującą na to, że niezachwycający wcześniej w walce na chwyty Silva mocno ten element swojej oktagonowej gry poprawił. To ważne, bo spodziewam się, że prędzej czy później Sanchez poszuka obalenia i być może ułoży nawet Brazylijczyka na plecach. Jeśli natomiast Silva zdoła odwrócić pozycję albo sam jakimś sposobem przewróci rywala… O, zrobi się ciekawie, bo GNP Brazylijczyka jest kapitalne, przywodząc na myśl samego legendarnego Fedora Emelianenkę.

Spodziewam się jednak, że pojedynek ten zostanie rozstrzygnięty w stójce. Mając na uwadze, że w ostatnim boju Sanchez dał się w trzeciej rundzie zaskoczyć spamowanym wcześniej przez Muradova potężnym prawym, stawiam na scenariusz, w którym dysponujący nokautującą mocą w obu pięściach Silva prędzej czy później zaskoczy Amerykanina. Owszem, Sanchez może notować pewne sukcesy w kontruderzeniach – ma do tego ostatnimi czasy smykałkę, a i jego ciosy proste wyglądają czasami ślicznie – ale w końcu dosięgnie go karząca ręka agresywnie nastawionego Silvy.

Zwycięzca: Bruno Silva przez (T)KO

145 lb: Ludovit Kleit (17-3) vs. Nate Landwehr (14-4)

Kursy bukmacherskie: Ludovit Klein vs. Nate Landwehr 1.24 – 4.06

Bartłomiej Stachura: sytuacja nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Dynamika tej walki zapowiada się następująco – Klein spróbuje utrzymać ją na nogach, tam polując na swoje firmowe kontry oraz kończące kombinacje, często niesygnalizowane kopnięcia na głowę, podczas gdy agresywnie nastawiony Landwehr powalczy o kastrowania Słowaka z czasu i przestrzeni na kopnięcia, szukając klinczu i parteru. Innymi słowy, Amerykanin spróbuje rywala przełamać presją i agresją.

Z uwagi na dziurawą jak szwajcarski ser defensywę Landwehr doznał już jednak w UFC dwóch porażek w pierwszych rundach – z Burnsem i Erosą – nie będąc stanie przeciągnąć walki do rund drugiej lub trzeciej, w których do gry weszłyby jego kondycja i charakter.

Kursy bukmacherskie tak wyraźnie faworyzujące Kleina uważam za mocno przesadzone, ale… Różnica szybkości i techniki w stójce będzie tutaj w pierwszych minutach bardzo wyraźna. Jeśli Landwehr przetrwa pierwszą odsłonę, do drugiej wychodząc w stanie nadal nadającym się do oktagonowego użytku, prawdopodobnie przejmie stery walki w swoje ręce, ale… Nie wyjdzie.

Zwycięzca: Ludovit Klein przez (T)KO

265 lb: Andrei Arlovski (32-20) vs. Carlos Felipe (11-1)

Kursy bukmacherskie: Andrei Arlovski vs. Carlos Felipe 1.85 – 1.95

Bartłomiej Stachura: pomimo aż 42 lat na karku Andrei Arlovski nadal broni nie składa. Ba, wygrał aż trzy z ostatnich czterech walk!

Jego starcie z Carlosem Felipe zapowiada się na wyniszczający bój w stójce. Białorusin będzie miał po swojej stronie doświadczenie, technikę bokserką – głównie proste – mobilność oraz gabaryty, podczas gdy młodszy aż o 16 lat Brazylijczyk ciężkie pięści w półdystansie, agresję i młodość.Wydaje się, że za pewnik przyjąć możemy, iż Arlovski starał będzie się hasać do boków, utrzymując bezpieczny dystans, z którego raził będzie Felipe prostymi i okolicznościowymi kopnięciami – a może poszuka też jakiegoś obalenia? – podczas gdy Brazylijczyk będzie nieustannie nacierał, starając się przedrzeć do półdystansu, by tam rozpuścić ręce. Powalczy też zapewne o skontrowanie prostych Pitbulla.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Pytanie zatem brzmi – czy Arlovski wytrzyma? Czy zdoła ugrać dwie pierwsze rundy i przetrwać trzecią, aby wygrać na kartach sędziowskich? Absolutnie takiego scenariusza nie wykluczam, ale… Felipe ma dopiero 26 lat, cały czas się rozwija. Ma twardą szczękę, mocny charakter do bitki. Brazylijczyk wygra rundy drugą i trzecią – i tym samym cały pojedynek.

Zwycięzca: Carlos Felipe przez decyzję

145 lb: Aspen Ladd (9-1) vs. Norma Dumont (6-1)

Kursy bukmacherskie: Aspen Ladd vs. Norma Dumont 1.70 – 2.15

Bartłomiej Stachura: dla Aspen Ladd będzie to debiut w wadze piórkowej, co samo w sobie rodzi szereg pytań, na które odpowiedzi nie znamy. Możemy natomiast za pewnik przyjąć, że Ladd poszuka tutaj obaleń i pracy z góry – bo tak walczy. I słusznie walczy, bo w stójce nie domaga.
Dumont domaga tam znacznie bardziej, wobec czego Brazylijka spróbuje zapewne utrzymać walkę na nogach, tam rozbijając Amerykankę. Nie wykluczam jednak okolicznościowych prób obaleń ze strony Dumont.

Co prawda Brazylijka przygotowywała się do walki z Holly Holm – zupełnie inną zawodniczką niż biorąca pojedynek w zastępstwie Aspen Ladd – ale… Zdoła utrzymać walkę na nogach, podtrzymując 100-procentową skuteczność defensywy zapaśniczej. A to oznacza jedno…

Zwycięzca: Norma Dumont przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Dumont - Ladd
2.15 - 1.70

Dumont
Arlovski - Felipe
1.85 - 1.95

Felipe
Miller - Gonzalez
1.43 - 2.83

Miller
Fiorot - Silva M.
1.35 - 3.21

Fiorot
Carnelossi - Nunes
1.62 - 2.30

Carnelossi
Sanchez - Silva B.
2.24 - 1.65

Silva
Roberts - Emeev
3.39 - 1.32

Emeev
Davis - Batgerel 2.51 - 1.53
3.68 - 1.28

Batgerek
Klein - Landwehr
1.24 - 4.06

Klein
Godinez - Carolina
1.40 - 2.96

Godinez
Ostatnia gala7-2
Łącznie2213-1234
Poprawne64,20 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button