Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Holm vs. Vieira

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Holm vs. Vieira, która odbędzie się w Las Vegas.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.

Gala rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 01:00 na Polsat Sport i eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Eryk Anders (14-6) vs. Jun Yong Park (13-5)

Kursy bukmacherskie: Eryk Anders vs. Jun Yong Park 2.65 – 1.48


Bartłomiej Stachura: Eryk Anders ma cięższe ręce, będzie prawdopodobnie silniejszy fizycznie. Rzecz jednak w tym, że to zawodnik niebywale chimeryczny, a zarazem w swoich poczynaniach niespieszny – chwilami do granic absurdu.

Wyżej cenię sobie aktywność i wszechstronność Jun Yong Parka, choć, owszem, mam wątpliwości, jak powróci po ostatniej porażce przez nokaut z Gregorym Rodriguesem.

Zwycięzca: Jun Yong Park przez decyzję

185 lb: Chidi Njokuani (21-7) vs. Dusko Todorovic (11-2)

Kursy bukmacherskie: Chidi Njokuani vs. Dusko Todorovic 1.40 – 2.96


Bartłomiej Stachura: pomimo iż Dusko Todorović lebiegą stójkowym nie jest, a Chidi Njokuani od wielu lat mocno szlifuje parter, to starcie to zapowiada się na klasyczną konfrontację stójkowicza z grapplerem. Na nogach eluzywny styl Serba, który opiera całą niemal defensywę na balansie, będzie wodą na młyn dla nigeryjskiego Amerykanina, który będzie miał po swojej stronie technikę, gabaryty i szybkość.

Jeśli jednak Todorović zdoła przenieść walkę do parteru, z góry jak najbardziej może nie tylko skontrolować Njokuaniego, ale też skończyć go. Serb jest bowiem bardzo skuteczny z góry, świetnie ciasną kontrolę łącząc z wyrządzaniem poważnych obrażeń uderzeniami.

Nie skreślam Todorovicia. Jeśli uniesie ręce, ograniczy szermierkę na pięści do minimum, szukając klinczu i obalenia, może to wygrać. Mam jednak wątpliwości, czy zdoła wyplenić ze swojego stylu walki głęboko tamże zakorzenione niebu obrzydłe nawyki. Pozostanie w stójce o jedną akcję za dużo…

Zwycięzca: Chidi Njokuani przez (T)KO

170 lb: Santiago Ponzinibbio (28-5) vs. Michel Pereira (27-11)

Kursy bukmacherskie: Santiago Ponzinibbio vs. Michel Pereira 2.11 – 1.73


Bartłomiej Stachura: nie jest to najłatwiejsza walka do wytypowania. O ile wątpię, aby pojedynek ten skończył się poddaniem, to już wiktorię decyzją lub nokautem jednego lub drugiego jestem sobie w stanie spokojnie wyobrazić.

Z automatu rundę trzecią zapisuję na konto Argentyńczyka – to zawodnik twardy, charakterny, nieźle dysponowany kondycyjnie, agresywny. Pytanie natomiast, czy walka ta wejdzie w rundę trzecią i jeśli tak, czyim łupem padnie druga. Spodziewam się bowiem, że w pierwszej karty rozdawał będzie – pewnie ze wstecznego – Brazylijczyk. Jest szybki, nieprzewidywalny, dopóki ma siły, nie jest łatwy do zamknięcia na ogrodzeniu.

Pytanie zatem, czy Pereira zdoła ustrzelić Ponzinibbio w rundzie pierwszej – ewentualnie, czy zdoła ugrać też rundę drugą i przetrwać trzecią. Przyznam szczerze, że mam tutaj pewne wątpliwości, bo spodziewam się, że presja ze strony Ponzinibbio oraz jego lowkingi mogą okazać się problematyczne dla Brazylijczyka – pod kątem pracy na nogach oraz kondycji.

Nawet mi brew nie drgnie, jeśli Argentyńczyk wygra dwie ostatnie rundy, być może nawet w jednej z nich kończąc Brazylijczyka. Minimalnie więcej szans na wiktorię daję jednak młodszemu o siedem lat Pereirze. Nadal się rozwija, poprawia swoją oktagonową grę i zarządzanie energią. Ponzinibbio ma natomiast za sobą masę wojen i problemów zdrowotnych, a na karku ma już 35 lat…

Zwycięzca: Michel Pereira przez decyzję

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Holm - Vieira
1.40 - 2.96

Holm
Ponzinibbio - Pereira
2.11 - 1.73

Pereira
Njokuani - Todorovic
1.40 - 2.96

Njokuani
Viana - Ricci
2.08 - 1.75

Ricci
Anders - Park
2.65 - 1.48

Park
Porter - Almeida
5.05 - 1.17

Almeida
Reed - Hughes
1.64 - 2.26

Reed
Hooper - Colares
2.51 - 1.53

Colares
Martinez - Morales
1.42 - 2.87

Martinez
Morales - Medic
1.70 - 2.15

Morales
Holmes - Amedovski
1.46 - 2.72

Holmes
Ostatnia gala7-4
Łącznie2416-1324
Poprawne64,59 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Również kusi mnie postawić na Dusko wierząc w jego gnp, ale widzę to podobnie… Jeżeli zostanie zbyt długo w stójce to przegra przed czasem.

    Drobny błąd: „to starcie to zapowiada się na klasyczną konfrontację stójkowicza z uderzaczem.”

    Co do typowania, zgadzam się ze wszystkimi typami.

Dodaj komentarz

Back to top button