Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Grasso vs. Araujo

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Grasso vs. Araujo.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC Fight Night: Grasso vs. Araujo rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 01:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

205 lb: Misha Cirkunov (15-8) vs. Alonzo Menifield (12-3)

Kursy bukmacherskie: Misha Cirkunov vs. Alonzo Menifield 2.72 – 1.46


Bartłomiej Stachura: sprawa szczególnie skomplikowana tutaj nie jest. Powracający do wagi półciężkiej po nieudanym eksperymencie ze średnią – przegrał tam dwie walki – Misha Cirkunov musi tutaj poszukać klinczu, obaleń, parteru. Tam powinien mieć przewagę.
Rzecz jednak w tym, że Alonzo Menifield to solidny defensywny zapaśnik, którego łatwo na plecach ułożyć zdecydowanie nie jest. W stójce natomiast – pomimo zagrożenia zapaśniczego ze strony łotewskiego Kanadyjczyka – Amerykanin będzie bardzo groźny. Co prawda czasami Menifield nie domaga pod kątem aktywności, ale nie sądzę, aby miało to większe znaczenie w tym pojedynku. Wystarczy mu jedno dobre uderzenie, aby odebrać ochotę do walki niesłynącemu z największego serca i tytanu w szczęce Cirkunovowi.

Jeśli Kanadyjczyk obali, oczywiście może Menifielda poskręcać, ale więcej szans na zwycięstwo daję ciężkorękiemu Amerykaninowi.

Zwycięzca: Alonzo Menifield przez (T)KO

185 lb: Dusko Todorović (11-3) vs. Jordan Wright (12-3)

Kursy bukmacherskie: Dusko Todorović vs. Jordan Wright 1.46 – 2.72


Bartłomiej Stachura: także i w przypadku tego pojedynku cele obu zawodników wydają się oczywiste. Pomimo iż Dusko Todorović od walki w stójce nie stroni, to tutaj powinien poszukać obalenia i pracy z góry. W parterze jego przewaga powinna być bowiem wyraźna. Jordan Wright powalczy natomiast o to, aby utrzymać walkę na nogach, gdzie będzie starał się hasać do boków, by z bezpiecznego miejsca ostrzeliwać Serba uderzeniami lub też doskakiwać z krótkimi szarżami.

Nie skreślam tutaj Amerykanina, bo jego gabaryty i bogaty arsenał kopnięć mogą stanowić dla Serba problem, ale… Mając na uwadze, że ostatnimi czasy Todorović poszedł po rozum do głowy, stawiając mocniej na zapasy i parter, prognozuję, że identycznie podejdzie do tej konfrontacji. A to oznacza…

Zwycięzca: Dusko Todorović przez (T)KO

135 lb: Jonathan Martinez (16-4) vs. Cub Swanson (28-12)

Kursy bukmacherskie: Jonathan Martinez vs. Cub Swanson 1.45 – 2.76


Bartłomiej Stachura: 39-letni prawie Cub Swanson na stare lata schodzi do kategorii koguciej, co oczywiście każe postawić kilka pytań – jak wyglądał będzie szybkościowo i kondycyjnie, czy będzie trzymał cios? Nie zapominajmy, że szybkość była jednym z najcenniejszych atutów Swansona w 145 funtach.

Zadanie stojące przed zaprawionym w bojach Amerykaninem do najłatwiejszych zdecydowanie nie należy. Jonathan Martinez to bowiem kawał zawodnika, który w ostatnich latach mocno się rozwinął. Cechuje go wysokie tempo walki, duża aktywność, smykałka do kontr pięściarskich i różnorodne kopnięcia, z tymi frontalnymi na korpus oraz atomowymi lowkingami na czele.O ile nie odbieram tutaj szans Swansonowi – pod kątem techniki pięściarskiej, błyskotliwości i może nadal szybkości może sprawić rywalowi masę problemów, a i nokautu wcale nie wykluczam! – ale Martinez to zdecydowanie bezpieczniejszy typ. Młodszy o dekadę, na fali zwycięstw, dysponujący srogimi kopnięciami. Twardszy, zdrowszy, silniejszy.

Zwycięzca: Jonathan Martinez przez decyzję

125 lb: Alexa Grasso (14-3) vs. Viviane Araujo (11-3)

Kursy bukmacherskie: Alexa Grasso vs. Viviane Araujo 1.40 – 2.96


Bartłomiej Stachura: stwierdzam, jak się rzeczy mają – otóż, Alexa Grasso to sprawniejsza bokserka i bardziej wszechstronna zawodniczka z lepszym też być może bakiem z paliwem. Viviane Araujo uderza i kopie mocniej. Innymi słowy – technika czy siła? Stawiam na technikę!

Zwycięzca: Alexa Grasso przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Grasso - Araujo
1.40 - 2.96

Grasso
Swanson - Martinez
2.76 - 1.45

Martinez
Cirkunov - Menifield
2.72 - 1.46

Menifield
Wright - Todorović
2.72 - 1.46

Todorović
Taira -Vergara
1.36 - 3.15

Taira
Assuncao - Henry
4.29 - 1.22

Henry
Brito - Alexander
1.23 - 4.17

Brito
Jackson - Rodriguez
6.26 - 1.12

Rodriguez
Rodriguez Piera - Hughes
1.58 - 2.38

Rodriguez
Maximov - Malkoun
1.76 - 2.06

Maximov
Martinez - Davis
1.63 - 2.28

Martinez
Ostatnia gala6-5
Łącznie2547-1397
Poprawne64,57 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button