Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Błachowicz vs. Rakić

Analizy najważniejszych walk i typowanie całej gali UFC Fight Night: Błachowicz vs. Rakić, która odbędzie się w Las Vegas.
Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.

Zapraszamy też do promocji dla nowych Graczy, w której za 4 PLN postawione na Janka wygrać można 200 PLN. Szczegóły – tutaj.

Gala rozpocznie się o godzinie 1:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Karta główna od 04:00 na Polsat Sport i eFortuna.pl

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

135 lb: Louis Smolka (17-8) vs. Davey Grant (11-6)

Kursy bukmacherskie: Louis Smolka vs. Davey Grant 3.46 – 1.31


Bartłomiej Stachura: Davey Grant to specyficzny zawodnik – w swoich poczynaniach często chaotyczny, ale jednocześnie bardzo skuteczny. Od czasów gdy wojował z Damianem Stasiakiem, jego stójka przeszła długą, krętą i wyboistą drogę.
Louis Smolka potrafi wszystkiego po trochu. W stójce jest agresywny, ale jego defensywa woła o pomstę do nieba. W parterze bywa kreatywny, ale też sam wielokrotnie klepał.

Spodziewam się jednak, że w tej walce kluczową rolę odegrają nie aspekty techniczne czy taktyczne, ale mentalne – a pod tym kątem trudno nie widzieć sporej przewagi po stronie charakternego i twardego Brytyjczyka. Z hawajskiej odporności Smolki wiele już raczej nie zostało, patrząc na jego ostatnie walki.

Zwycięzca: Davey Grant przez (T)KO

205 lb: Ryan Spann (19-7) vs. Ion Cutelaba (16-6-1)

Kursy bukmacherskie: Ryan Spann vs. Ion Cutelaba 2.87 – 1.42


Bartłomiej Stachura: w dystansie kickbokserskim Ryan Spann ma do zaoferowania o wiele więcej – długie proste, kopnięcia. Dobrze wykorzystuje swoje świetne gabaryty. Mam jednak poważne wątpliwości, czy pojedynek ten będzie toczony w takim właśnie długim dystansie. Ion Cutelaba to bowiem typ agresywnego zawodnika, który chętnie wywiera presję – w tym konkretnym starciu nie będzie zresztą miał innego wyboru.

W półdystansie i klinczu Mołdawianin prawdopodobnie rozdawał będzie karty. Oczywiście, wielokrotnie w karierze nie dawał rady kondycyjnie, ale w ostatnim starciu z Devinem Clarkiem zaprezentował się w tych aspektach zaskakująco dobrze. Ba! Wprowadził w swoje poczynania znacznie więcej taktyki.Nie wykluczam scenariusza, w którym Spann łapie Cutelabę w jakąś gilotynę, ale jednak za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam ten, w którym agresywnie nastawiony, mocniejszy mentalnie Hulk dręczy rywala w parterze z góry albo kończy go uderzeniami w półdystansie. Ta pierwsza opcja jawi mi się jako realniejsza – a to z uwagi na wspomniane taktyczne podejście, jakie ostatnio zaprezentował Ion.

Zwycięzca: Ion Cutelaba przez decyzję

205 lb: Jan Błachowicz (28-9) vs. Aleksandar Rakić (14-2)

Kursy bukmacherskie: Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić 2.28 – 1.63


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy walki zapraszam – tutaj.

Zwycięzca: Jan Błachowicz przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Błachowicz - Rakić
2.28 - 1.63

Błachowicz
Spann - Cutelaba
2.87 - 1.42

Cutelaba
Smolka - Grant
3.46 - 1.31

Grant
Chookagian - Ribas
1.55 - 2.45

Chookagian
Camacho - Torres
2.04 - 1.78

Torres
Hadley - Nascimento
1.44 - 2.79

Hadley
Araujo - Lee
1.98 - 1.83

Lee
Johnson - Patrick
1.66 - 2.22

Johnson
Jandiroba - Hill
1.51 - 2.56

Jandiroba
Candelario - Taira
2.96 - 1.40

Taira
Maximov - Petroski
1.26 - 3.86

Maximov
Ostatnia gala8-6
Łącznie2409-1320
Poprawne64,60 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button