Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 285: Jones vs. Gane

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC 285: Jones vs. Gane, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC 285: Jones vs. Gane rozpocznie się o godzinie 00:00 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 04:00 na Polsat Sport oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

185 lb: Bo Nickal (3-0) vs. Jamie Pickett (13-8)

Kursy bukmacherskie: Bo Nickal vs. Jamie Pickett 1.04 – 8.79


Bartłomiej Stachura: nie oszukujmy się – Jamiego Picketta wyszykowano tutaj Bo Nickalowi – debiutującemu w UFC wybornemu zapaśnikowi, z którym organizacja wiąże spore nadzieje – na pożarcie. Defensywa zapaśnicza Picketta do zachwycającej bowiem nie należy (65%), a w ostatniej walce dwukrotnie przewracał go Denis Tiuliulin.
Wiadomo, MMA, więc może górujący nad Nickalem pod względem doświadczenia Pickett ustrzeli schodzącego do obalenia rywala jakimś kolanem, ale scenariusz taki uważam za mało prawdopodobny. Jeśli Nickal coś w tych dotychczasowych trzech walkach w formule pokazał, to na pewno sprawne łączenie stójki z zapasami. Zresztą mając na uwadze zagrożenie zapaśnicze, jakie wniesie do oktagonu, to wcale nie wykluczam, że Nickal ustrzeli Picketta w stójce.

Tak czy inaczej…

Zwycięzca: Bo Nickal przez poddanie

155 lb: Mateusz Gamrot (21-2) vs. Jalin Turner (13-5)

Kursy bukmacherskie: Mateusz Gamrot vs. Jalin Turner 1.42 – 2.87


Bartłomiej Stachura: walce tej przyjrzałem się w kilku materiałach. Obszerną video-zapowiedź znajdziecie tutaj. 4 powody, dla których zwycięstwo padnie łupem Polaka w formie video – tutaj. Wreszcie szczegółową analizę pisaną – tutaj. Tamże zapraszam po szczegóły.

Postaw na Mateusza Gamrota i zgarnij 200 PLN w FORTUNIE – szczegóły

Zwycięzca: Mateusz Gamrot przez decyzję

170 lb: Shavkat Rakhmonov (16-0) vs. Geoff Neal (15-4)

Kursy bukmacherskie: Shavkat Rakhmonov vs. Geoff Neal 1.17 – 4.53


Bartłomiej Stachura: skłamałbym, gdybym nie napisał, że zaskoczył mnie pozytywnie Goeff Neal w ostatniej walce z Vicente Luque. Wypadł lepiej, niż się spodziewałem. Czy może to zwiastować niespodziankę w starciu z niepokonanym Shavkatem Rakhmonovem? Otóż, może – bo Amerykanin posiada solidną defensywę zapaśniczą, w stójce jest naprawdę sprawny. Walczy z odwrotnej pozycji, ma szybkie ręce, smykałkę do kontr, potrafi kamuflować kopnięcia. W nieskażonej parterem szermierce na pięści i kopnięcia szybki jak błyskawica Amerykanin może napsuć Rakhmonovowi sporo krwi.

Rzecz jednak w tym, że Kazach wnosi do oktagonu poważne zagrożenie zapaśnicze, które jak najbardziej może odbić się na kickbokserskich poczynaniach Neala. Jest w stójce kreatywny, posiada znacznie lepsze warunki fizyczne. Jest na fali zwycięstw. Prawdopodobnie mentalnie tak mocny nie był nigdy. Wreszcie – o czym zapomnieć nie sposób – Neal przestrzelił limit wagowy aż o 4 funty. Dlaczego? Bóg jeden raczy wiedzieć, ale na pewno nie jest to sygnał pozytywny.

Uważam, że kursy bukmacherskie tak wyraźnie faworyzujące Kazacha są przesadzone, ale mając na uwadze przede wszystkim właśnie problemy z limitem wagowym Neala, zgaduję, że z jego zdrowiem nie wszystko jest w porządku. A to oznacza, że…

Zwycięzca: Shavkat Rakhmonov przez decyzję

125 lb: Valentina Shevchenko (23-3) vs. Alexa Grasso (15-3)

Kursy bukmacherskie: Nurullo Aliev vs. Rafael Alves 1.50 – 2.45


Bartłomiej Stachura: w stójce Alexa Grasso może – choć nie musi – mieć swoje okazje, ale nawet tam delikatnie faworyzuję Shevchenko. Jeśli dodać do tego zapasy i parter mistrzyni – może nie jakieś wybitne, ale i tak lepsze niż Meksykanki – to trzeba widzieć ją w roli faworytki. Tak też czynię!

Zwycięzca: Valentina Shevchenko przez decyzję

265 lb: Jon Jones (26-1) vs. Ciryl Gane (11-1)

Kursy bukmacherskie: Nurullo Aliev vs. Rafael Alves 1.50 – 2.45


Bartłomiej Stachura: pojedynkowi temu przyjrzałem się szczegółowo w analizie, którą można znaleźć tutaj. Zainteresowanych szczegółami zapraszam!

Zwycięzca: Ciryl Gane przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Jones - Gane
1.60 - 2.37

Gane
Shevchenko - Grasso
1.14 - 5.70

Shevchenko
Rakhmonov - Neal
1.17 - 4.53

Rakhmonov
Gamrot - Turner
1.42 - 2.87

Gamrot
Nickal - Pickett
1.04 - 8.79

Nickal
Garbrandt - Jones
1.52 - 2.53

Garbrandt
Brunson - Du Plessis
2.90 - 1.37

Du Plessis
Araujo - Ribas
1.92 - 1.80

Araujo
Marquez - Barriault
2.17 - 1.63

Barriault
Garry - Kenan
1.10 - 6.02

Garry
Martinez - Saaiman
3.27 - 1.30

Saaiman
Penne - Ricci
3.27 - 1.30

Ricci
Basharat - Blackshear
1.17 - 4.53

Basharat
Radzhabov - Ribovics
1.34 - 3.04

Radzhabov
Ostatnia gala7-3
Łącznie2669-1452
Poprawne64,76 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button