Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC 280: Oliveira vs. Makhachev

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC 280: Oliveira vs. Makhachev.

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Zakład Bez Ryzyka do 600 PLN. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC 280: Oliveira vs. Makhachev rozpocznie się o godzinie 16:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 20:00 na Polsat Sport Extra oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Mateusz Gamrot (21-1) vs. Beneil Dariush (21-4-1)

Kursy bukmacherskie: Mateusz Gamrot vs. Beneil Dariush 1.48 – 2.65


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy pojedynku zapraszam tutaj.

Zwycięzca: Mateusz Gamrot przez decyzję

135 lb: Petr Yan (16-3) vs. Sean O’Malley (15-1)

Kursy bukmacherskie: Petr Yan vs. Sean O’Malley 1.32 – 3.39


Bartłomiej Stachura: przyznam szczerze, że jestem niezwykle ciekawy tego starcia, z rezerwą podchodząc do narracji, wedle której Sean O’Malley został tutaj rzucony na pożarcie Petrowi Yanowi. Oczywiście szczęką na podłogę absolutnie mi nie spadnie, jeśli Sybirak spacyfikuje Sugara, ale… Jeśli pojedynek ten toczony będzie przede wszystkim w stójce, wówczas Amerykanin będzie miał swoje okazje – to bowiem bardzo szybki, kreatywny stójkowicz z bogatym wachlarzem technik i doskonałymi gabarytami. Jest niezwykle precyzyjny, potrafi przetańcować 15 minut, trzymając rywali na dystans. Yan nie będzie miał z nim łatwej przeprawy, szczególnie jeśli ponownie rundę pierwszą poświęci na próby rozczytania oponenta. Były mistrz nie słynie też z atomowych lowkingów na wysokości łydki, za którymi zdecydowanie nie przepada O’Malley.

Pytanie zatem, czy Rosjanin spróbuje zaprząc do swojej oktagonowej gry klincz oraz obalenia? Pomimo bowiem iż Amerykanin w walce na chwyty lebiegą nie jest, to jednak z góry Yan powinien wyraźnie rozdawać karty. Rzecz jednak w tym, że Rosjanin naprawdę rzadko sam inicjuje obalenia. Obala na ogół intuicyjnie z klinczu, jeśli tam akurat trafi walka. Niewykluczone więc, że starcie to będzie rzeczywiście toczyć się niemal wyłącznie na nogach – to tym bardziej prawdopodobne, że areną walki będzie duży oktagon, który ułatwi O’Malleyowi kontrolowanie dystansu, czyli najskuteczniejszą broń antyzapaśniczą.
Tym niemniej, mając na uwadze zdecydowaną przewagę Yana pod kątem walki z elitarnymi rywalami, jego sprawny boks, fantastyczne mieszanie płaszczyzn i przede wszystkim – podkreślam: przede wszystkim! – sposób, w jaki poradził sobie z również gustującym w walcy z dystansu kicbkokserskiego i niezwykle mobilnym Corym Sandhagenem, to właśnie jego faworyzuję. Myślę, że Rosjanin zapoluje tutaj na długi korpus smukłego Amerykanina oraz będzie częściej niż zwykle kopał. O obalenia nie będzie bowiem w ogóle musiał się obawiać. Jak jednak wspomniałem, gremialnie skreślanie O’Malleya w stójce, nie ma uzasadnienia.

Zwycięzca: Petr Yan przez decyzję

135 lb: Aljamain Sterling (21-3) vs. TJ Dillashaw (17-4)

Kursy bukmacherskie: Aljamain Sterling vs. TJ Dillashaw 1.57 – 2.41


Bartłomiej Stachura: byłem pod wrażeniem występu TJ-a Dillashawa z Corym Sandhagenem – nie tyle jednak pod kątem umiejętności, jakie zaprezentował po ponad 2-letniej absencji, co ducha walki – niesamowitego serca, niezłomności, odporności, zaciętości. Pomimo iż był mocno porozbijany, walcząc z kontuzjowanym kolanem, ani na moment broni nie złożył, nieustanną agresją zapewniając sobie zwycięstwo.

Aljamain Sterling to nadal zawodnik paradnie wręcz płochliwy w stójce. Owszem, w obu walkach z Petrem Yanem notował pewne sukcesy w tym obszarze, ale wyłącznie z powodu zagrożenia zapaśniczego, jakie wnosi do oktagonu. Pytanie natomiast, w jakim stopniu zapasy Funk Mastera ograniczą stójkowe poczynania TJ-a, który sam przecież jest też mocnym zapaśnikiem? To bardzo zasadne pytanie, bo jeśli Killashaw będzie w stanie utrzymać ten pojedynek na nogach, wróżę mu tam sporo sukcesów. Owszem, Sterling potrafi trafić jakimś prostym czy kopnięciem – ma kapitalne gabaryty – ale na dłuższą metę w stójce czekają go problemy – nawet z leciwym już TJ-em, który borykał się ostatnio z problemami zdrowotnymi.Przyznam szczerze, że mam poważną zagwozdkę w temacie tej potyczki… Niby Sterling wyróżnia się tylko w obszarze zapaśniczo-parterowym, ale… Jest tam naprawdę mocny! W końcu właśnie zapaśniczo-parterowymi atutami utorował sobie drogę na szczyt wagi koguciej. Kto wie, czy nie te jednopłaszczyznowe jednak umiejętności – choć owszem, nieco ułatwiające szermierkę na pięści i kopnięcia – nie wystarczą do pokonania TJ-a Dillashawa, któremu nadal co prawda charakteru odmówić nie można, ale… Czy ma jeszcze zdrowie, szybkość i dynamikę?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Zwycięzca: Aljamain Sterling przez decyzję

155 lb: Charles Oliveira (33-8) vs. Islam Makhachev (22-1)

Kursy bukmacherskie: Charles Oliveira vs. Islam Makhachev 2.08 – 1.75


Bartłomiej Stachura: do szczegółowej analizy pojedynku zapraszam tutaj.

Zwycięzca: Islam Makhachev przez (T)KO

PODSUMOWANIE
WalkaBartek S.
Oliveira - Makhachev
2.08 - 1.75

Makhachev
Sterling - Dillashaw
1.57 - 2.41

Sterling
Yan - O'Malley
1.32 - 3.39

Yan
Dariush - Gamrot
2.65 - 1.48

Gamrot
Chookagian - Fiorot
2.76 - 1.45

Fiorot
Mokaev - Gordon
1.08 - 7.89

Mokaev
Nurmagomedov - Omargadzhiev
1.55 - 2.45

Nurmagomedov
Muhammad - Brady
2.08 - 1.75

Brady
Petrosyan - Dobson
1.45 - 2.76

Petrosyan
Muradov - Borralho
2.59 - 1.50

Borralho
Oezdemir - Krylov
2.41 - 1.57

Krylov
Rosa - Lansberg
1.28 - 3.68

Rosa
Ostatnia gala9-2
Łącznie2556-1399
Poprawne64,62 %

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button