UFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie TUF 24 Finale – Johnson vs. Elliott

Analizy walki wieczoru i typowanie całej rozpiski australijskiej gali UFC Fight Night 101 – Whittaker vs. Brunson

Transmisja z gali rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 01:00.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

125 lbs: Demetrious Johnson (24-2-1) vs. Tim Elliott (13-6-1)

Kursy UNIBET: Demetrious Johnson vs. Tim Elliott 1.10 – 7.50

Bartłomiej Stachura: Tim Elliott to zawodnik, którego ogląda się bardzo miło – jest piekielnie aktywny, niezwykle mobilny, a przy tym bardzo charakterystyczny – na nogach nieustannie porusza się w stylu TJ-a Dillashawa, który zgubił rytm. Jest dzięki temu nieprzewidywalny i trudny do rozpracowania. Dysponuje ponadto dobrymi ofensywnymi zapasami. Jednak w konfrontacji z absolutnym dominatorem w osobie Demetriousa Johnsona trudno dawać mu większe szanse. O ile nie wykluczam, że może notować na początku pewne sukcesy na nogach oraz być może w ofensywie zapaśniczej, to wraz z kolejnymi rundami szala zwycięstwa będzie coraz wyraźniej przechylała się na stronę bez porównania szybszego, piekielnie wszechstronnego, potrafiącego wykorzystać wątpliwej jakości obronę przed obaleniami rywala i dysponującego żelazną kondycją mistrza, który skończy Elliotta jakimś poddaniem w mistrzowskich odsłonach.

Zwycięzca: Demetrious Johnson przez poddanie

125 lbs: Joseph Benavidez (24-4) vs. Henry Cejudo (10-1)

Kursy UNIBET: Joseph Benavidez vs. Henry Cejudo 1.45 – 2.75

Bartłomiej Stachura: Benavidez nie jest zapaśnikiem pokroju Cejudo. Obalali go bez porównania słabsi wrestlerzy od olimpijczyka Cejudo. I właśnie w tej płaszczyźnie ten ostatni będzie upatrywał swoich szans na zwycięstwo. Na nogach bowiem może i dysponuje całkiem niezłym boksem, ale jego frontalne, wielouderzeniowe ataki są relatywnie nietrudne do uniknięcia – a Benavidez potrafi naprawdę nieźle pracować na nogach. Wydaje się też, że to Cejudo jest zawodnikiem, który z walki na walkę może nadal się rozwijać, uzupełniając swój arsenał o kolejne umiejętności, podczas gdy Benavidez pomimo serii pięciu kolejnych wiktorii w swoich ostatnich pojedynkach nie zachwycał. Wygrywał, owszem, ale nie były to zwycięstwa tak dominujące jak wcześniej.

Pomimo tego minimalnie faworyzuję właśnie Benavideza – dysponuje szerszym arsenałem w stójce, a nawet jeśli zostanie przewrócony, to prawdopodobnie znajdzie sposób na to, aby wrócić na nogi. Po wyrównanej walce wypunktuje Cejudo.

Zwycięzca: Joseph Benavidez przez decyzję

170 lbs: Jorge Masvidal (30-11) vs. Jake Ellenberger (31-11)

Kursy UNIBET: Jorge Masvidal vs. Jake Ellenberger 1.40 – 2.95

Bartłomiej Stachura: Nie wierzę w żadne odrodzenie Jake’e Ellenbergera. Skończył ostatnio Matta Browna, ale nie znaczy to, że nie miał w tym pojedynku problemów – po pierwszym knockdownie, jaki zafundował Nieśmiertelnemu, powróciły demony przeszłości i wydawało się, że rywal jest na najlepszej drodze do wygrania. Trafił jednak potężnym kopnięciem – kopnięciem rozpaczy? – i udało się. Wygrał.

Nie twierdzę jednak, że nie może się to powtórzyć w konfrontacji z Jorge Masvidalem, który przecież też w przeszłości wielokrotnie miewał problemy na początku walk z zawodnikami teoretycznie słabszymi od siebie. Jeśli da się trafić kowadłem Ellenbergera, może to być dla niego krótka noc. Spodziewam się jednak, że Gamebred przetrwa początkową fazę walki, trzymając rywala na dystans prostymi, by następnie z każdą minutą zyskiwać coraz większą przewagę – także mentalną. Wygra pewną decyzją sędziowską.

Zwycięzca: Jorge Masvidal przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.Wilk
Johnson - Elliott
1.10 - 7.50

Johnson

Johnson
Benavidez -Cejudo
1.45 - 2.75

Benavidez

Benavidez
Ellenberger - Masvidal
2.95 - 1.40

Masvidal

Masvidal
Cutelaba - Cannonier
1.45 - 2.75

Cutelaba

Cutelaba
McMann - Davis
1.57 - 2.40

McMann

McMann
Moreno - Benoit
1.62 - 2.30

Moreno

Benoit
Maynard - Hall
1.90 - 1.90

Maynard

Hall
Font - Schnell
1.36 - 3.15

Font

Font
Kim - O'Reilly
1.73 - 2.10

Kim

O'Reilly
Curran - Moyle
1.73 - 2.10

Curran

Curran
Mutapcic - Smith
2.10 - 1.73

Smith

Smith
Stansbury - Clark
1.95 - 1.85

Stansbury

Stansbury
Ostatnia gala8-3---
Łącznie731-427357-242
Poprawne63,12 %59,59 %

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button