KSWPolskie MMA

Typowanie KSW 28 – Bedorf vs Gracie

Zapraszamy do redakcyjnego typowania gali KSW 28

Start gali o godzinie 18:30 w sobotę.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

265 lbs: Karol Bedorf vs Rolles Gracie

Calo: Uważam, że Rolles Gracie będzie najmocniejszym przeciwnikiem w karierze Bedorfa – uważam go za zawodnika lepszego od Oliego Thompsona, Karla Knothe czy Davida Olivy. Coco swojej szansy musi upatrywać w stójce, gdzie powinien być lepszy od Brazylijczyka. Wbrew pozorom, Gracie nie jest fighterem kompletnie nie obeznanym ze stójką – do momentu nokautu wyglądał bardzo dobrze przeciwko Derrickowi Mehmenowi. Często dawał się jednak trafiać… no ale Bedorf nie słynie raczej z mocnego ciosu.

Bez przekonania typuję, że młodszy mistrz KSW pokona leciwego już członka klanu Graciech, uważam jednak, że Brazylijczyk również ma umiejętności, by to starcie wygrać.

Zwycięzca: Karol Bedorf przez decyzję

185 lbs: Michał Materla vs Jorge Luis Bezerra

Calo: Sądzę, że Brazylijczyk nie stanowi większego zagrożenia dla Cipao. Bezerra najlepszy jest w parterze, gdzie Polak raczej nie da mu się zaskoczyć. Magic jest do tego wszechstronniejszy i o ile dwie potwornie ciężkie przeprawy z Jay’em Silvą nie odbiła się na nim nazbyt niekorzystnie – powinien zwyciężyć.

Zwycięzca: Michał Materla przez decyzję

265 lbs: Marcin Różalski vs Peter Graham

Calo: Graham to lepszy technicznie i bardziej ułożony striker od Różala. Z drugiej strony, jest to jednak zawodnik, którego obalił, a nawet poddał… Mighty Mo. W walce tych dwóch zawodników nie można być pewnym niczego , typuję jednak, że walka będzie toczyć się w stójce, gdzie przynajmniej przez większość czasu to Australijczyk będzie miał przewagę.

Zwycięzca: Peter Graham przez (T)KO

155 lbs: Maciej Jewtuszko vs Vaso Bakocevic

Calo: Jewtuszko wydaje mi się o klasę lepszym zawodnikiem od Bakocevica. Reprezentant Czarnogóry to efektowny i agresywnie walczący fighter, lecz bez błysku w żadnej płaszczyźnie. Irokez wydaje się być lepiej ułożony. Polak będzie też dysponował przewagą zasięgu. O ile długa przerwa i doskwierające ścinanie wagi nie sprawią, że Polak wyjdzie w nieco gorszej dyspozycji – zwycięstwo powinno należeć do niego.

Zwycięzca: Maciej Jewtuszko przez (T)KO

170 lbs: Rafał Moks vs Daniel Acacio

Calo: Acacio powraca na KSW po porażce z Aslambekiem Saidovem i dwóch bolesnych nokautach z rąk co najwyżej przeciętnych zawodników. Ciężko byłoby stawiać go jako faworyta przeciwko Kulturyście, który ostatnimi czasy prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Obalenia i parter będą kluczem do pewnego zwycięstwa Rafała przez decyzję, a może nawet skończenia przed czasem.

Zwycięzca: Rafał Moks przez decyzję

145 lbs: Anzor Azhiev vs Helson Henriques

Calo: Azhiev, korzystając z eksplozywnych zapasów, siły fizycznej i kontroli w parterze, rozpracuje Henriquesa na dystansie trzech rund, zwyciężając przez wyraźną decyzję sędziów. Scenariusz, w którym Czeczen daje się trafić czymś mocnym w stójce, nie jest wykluczony, lecz po prostu mało realny.

Zwycięzca: Anzor Azhiev przez decyzję

155 lbs: Rafał Jackiewicz vs Marcin Parcheta

Calo: Starcie doświadczonego boksera z bardzo dobrym kickbokserem wygra ten… który będzie miał lepszy parter. A, że o grapplingu obu nie wiadomo absolutnie nic, stawiam na tego, który wywodzi się z bardziej wszechstronnej stójkowej dyscypliny.

Zwycięzca: Marcin Parcheta przez decyzję

265 lbs: Michał Andryszak vs Michał Włodarek

Calo: Nie mogę przekonać się do Andryszaka. Longer to bardzo silny i wszechstronny ciężki, jednak wciąż czegoś mu brakuje. Mimo mniejszej aktywności i starszego wieku to Włodarka uważam za bardziej obiecującego zawodnika. Szybkość w stójce i zapasy Komara okażą się nie do przejścia dla Andryszaka.

Zwycięzca: Michał Włodarek przez decyzję

265 lbs: Kamil Waluś vs Szymon Bajor

Calo: Trenującego w Rzeszowie Bajora trudno o nazwanie sporym talentem – jest to po prostu solidny rzemieślnik. Ciężko z kolei powiedzieć, na co w chwili obecnej stać Walusia, który kilka miesięcy spędził, szlifując swoje umiejętności pod okiem najlepszych fighterów na świecie. Po tym, co było mi dane obejrzeć do tej pory, uważam, że Szymon jest lepszy od Kamila w każdej płaszczyźnie i o ile Bałtowski T-Rex nie zanotował jakiegoś niewyobrażalnego progresu, przegra ten pojedynek.

Zwycięzca: Szymon Bajor przez (T)KO

155 lbs: Jakub Kowalewicz vs Kamil Gniadek

Calo: Obaj to wszechstronni i utalentowani młodzi zawodnicy, jednak mimimalnie bardziej przemawia do mnie Gniadek, dysponujący solidnymi zapasami i dobrą kontrolą z góry. Nie zdziwie się jednak, jeśli zgubi go jego mało szczelna stójka.

Zwycięzca: Kamil Gniadek przez decyzję

PODSUMOWANIE

WalkanaiverCaloBolt
Karol Bedorf vs Rolles Gracie
1.14 - 5.40
Bedorf Bedorf Bedorf
Michał Materla vs Jorge Luis Bezerra
1.14 - 5.30
Materla Materla Materla
Marcin Różalski vs Peter Graham
1.80 - 1.92
Graham Graham Graham
Maciej Jewtuszko vs Vaso Bakocevic
1.26 - 3.50
Jewtuszko Jewtuszko Jewtuszko
Rafał Moks vs Daniel Acacio
1.15 - 5.00
Moks Moks Moks
Anzor Azhiev vs Helson Henriques
1.10 - 6.20
Azhiev Azhiev Azhiev
Rafał Jackiewicz vs Marcin Parcheta
3.30 - 1.30
Parcheta Parcheta Parcheta
Michał Andryszak vs Michał Włodarek
2.28 - 1.58
Włodarek Włodarek Włodarek
Kamil Waluś vs Szymon Bajor
2.40 - 1.52
Bajor Bajor Bajor
Jakub Kowalewicz vs Kamil Gniadek
1.74 - 2.00
Gniadek Gniadek Gniadek
Ostatnia gala10-19-29-2
Łącznie100-56102-5494-59
Poprawne64,10 %65,38 %61,43 %

fot. kswmma.com

Powiązane artykuły

Back to top button